Planujesz zakup myjki ciśnieniowej? Nie wiesz, jaki model wybrać, aby obsługa nie sprawiała problemu? Sprawdź nasze propozycje! Wybraliśmy najlepsze myjki ciśnieniowe, które nie tylko skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia w krótkim czasie, ale także są niezwykle łatwe i wygodne w użytkowaniu.

Czym kierować się przy wyborze myjki ciśnieniowej?

Myjki ciśnieniowe cieszą się dużą popularnością ze względu na szeroki zakres zastosowania. Ułatwiają utrzymanie porządku wokół domu i nie tylko. Co najważniejsze, dokładnie, szybko i bez użycia siły czyszczą różne powierzchnie oraz przedmioty. Przy tym zużywają niewiele wody, a w wielu sytuacjach pozwalają zrezygnować ze stosowania środków czyszczących.

Aby myjka właściwie spełniała swoją rolę, powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Przy zakupie warto kierować się następującymi aspektami:

 • ciśnienie robocze (bar) – siła, z jaką woda wypłukuje brud z czyszczonych powierzchni
 • wydajność tłoczenia wody (l/h) – efektywność spłukiwania zanieczyszczeń usuniętych przez strumień wody z czyszczonej powierzchni
 • zakres standardowego wyposażenia – im więcej akcesoriów, tym więcej zastosowań myjki i wydajniejsza praca
 • dostęp do dodatkowych akcesoriów – dodatkowe akcesoria i środki czyszczące ułatwiają pracę
 • praktyczne rozwiązania ułatwiające obsługę  – im więcej udogodnień, tym bardziej komfortowe czyszczenie.

Wybór odpowiedniej myjki ciśnieniowej zależy głównie od planowanego zastosowania. Warto wcześniej określić swoje potrzeby, np. częstotliwość czyszczenia, stopień zabrudzenia powierzchni, miejsce zastosowania myjki. Wówczas wybierzemy model, który spełni nasze oczekiwania.

Czytaj więcej o wyborze myjki ciśnieniowej do zastosowań domowych

Jak prawidłowo używać myjki ciśnieniowej?

Obsługa myjki ciśnieniowej może wydawać się skomplikowana. Nic bardziej mylnego. Wystarczy kilka kroków, aby przygotować urządzenie i rozpocząć pracę. Warto też wiedzieć, że marka Kärcher ma w ofercie myjki ciśnieniowe z aplikacją Home & Garden. Wówczas czyszczenie jest jeszcze łatwiejsze dzięki instrukcji krok po kroku i praktycznym wskazówkom zawsze pod ręką w Twoim smartfonie.

Jak przygotować myjkę ciśnieniową do pracy? Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Podłącz myjkę wysokociśnieniową do prądu za pomocą kabla sieciowego. W przypadku myjki bateryjnej upewnij się, że naładowany akumulator jest podłączony do urządzenia.
 2. Podłącz myjkę ciśnieniową do źródła wody. Może to być sieć wodociągowa, ale także niezależne źródło, np. beczka (tylko jeśli masz model z funkcją zasysania). W ostatnim przypadku należy użyć filtra wstępnego.
 3. Włącz myjkę, odblokuj dźwignię pistoletu wysokociśnieniowego i naciśnij spust do momentu, aż z pistoletu będzie wypływać ciągły strumień wody.

Jak używać myjki ciśnieniowej? Oto podstawowe zasady:

 • Zamocuj lancę i wybierz rodzaj strumienia wody. Strumień płaski nadaje się do większości zastosowań. Strumień punktowy usuwa uporczywe zabrudzenia. Strumień rotacyjny nadaje się do wydajnego czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni.
 • Możesz użyć przystawki do czyszczenia powierzchni płaskich zamiast lancy.
 • Możesz także zastosować środek czyszczący (różne systemy dozowania w zależności od modelu).
 • Aby przerwać pracę, należy puścić dźwignię pistoletu wysokociśnieniowego i ją zablokować.

Aby zakończyć pracę, należy:

 • Puścić dźwignię pistoletu wysokociśnieniowego i zamknąć kran.
 • Nacisnąć dźwignię pistoletu wysokociśnieniowego i przytrzymać przez 30 s w celu zredukowania ciśnienia.
 • Puścić dźwignię pistoletu wysokociśnieniowego i ją zablokować.
 • Odłączyć urządzenie od dopływu wody i źródła zasilania.

Pamiętaj także o czyszczeniu i konserwacji myjki oraz prawidłowym przechowywaniu. W tym celu należy:

 • Czyścić filtr wody.
 • Przechowywać myjkę w miejscu, gdzie temperatura nie spada poniżej 0°C.
 • Umieścić dysze z wylotem skierowanym do góry. Zapobiegnie to tworzeniu się kamienia.

Jaką myjkę wybrać?

Liderem na rynku urządzeń wysokociśnieniowych jest niewątpliwie marka Kärcher, wynalazca myjki. W ofercie znajdziemy bogaty asortyment sprzętów ciśnieniowych. Dzięki temu bez problemu można znaleźć model spełniający nasze oczekiwania.

Bezprzewodowa myjka ciśnieniowa

Bezprzewodowa myjka ciśnieniowa Kärcher K2 Battery zasilana jest mocną baterią litowo-jonową 36 V. Umożliwia swobodne czyszczenie w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej, a także sieci wodociągowej (funkcja zasysania wody z alternatywnych źródeł). Maksymalne ciśnienie robocze na poziomie 110 barów regulowane w zakresie 3 poziomów pozwala skutecznie i szybko myć powierzchnie o różnym stopniu zabrudzenia. Praktyczną funkcją jest też dozowanie środka czyszczącego za pomocą wężyka bezpośrednio z opakowania. Dzięki temu zmiana preparatu nie wymaga czyszczenia zbiornika czy wylewania niewykorzystanego roztworu. Kompaktowa konstrukcja myjki ułatwia przenoszenie i przechowywanie.

bezprzewodowa-myjka-cisnieniowa

Uniwersalna myjka ciśnieniowa

Średniej klasy myjka wysokociśnieniowa K4 Power Control Stairs sprawia, że czyszczenie każdej powierzchni jest niewiarygodnie proste. Urządzenie generuje ciśnienie robocze na poziomie 130 barów, a wydajność tłoczenia wody wynosi 420 l/h. Wyposażenie standardowe obejmuje pistolet wysokociśnieniowy z ekranem, lance spryskujące Power Control z systemem Quick Connect, system dozowania środka czyszczącego wprost z butelki Plug’n’Clean, a także zestaw do czyszczenia schodów i innych powierzchni kamiennych.

Innowacją jest aplikacja Kärcher Home & Garden z praktycznymi wskazówkami i innymi opcjami. Dzięki temu z łatwością można dobrać odpowiednie ciśnienie do danego zastosowania. Gwarantuje to wysoką skuteczność czyszczenia, a także minimalizuje ryzyko uszkodzenia wrażliwych powierzchni.

Najlepsza myjka ciśnieniowa

Potężna myjka ciśnieniowa K7 Premium Smart Control Home wyróżnia się najszerszym zakresem zastosowań oraz doskonałymi parametrami pracy. Wytwarza ciśnienie na poziomie aż 180 barów, a wydajność tłoczenia wody to 600 l/h. Imponuje także bogatym wyposażeniem standardowym. Warto wspomnieć chociażby o pistolecie wysokociśnieniowym z wyświetlaczem, lancy spryskującej 3-w-1 Multi Jet oraz funkcji Bluetooth i aplikacji Home&Garden z dostępem do m.in konsultanta mobilnego czy instrukcji montażu. Co ciekawe, aplikacja przenosi optymalną wartość ciśnienia do urządzenia. Dzięki temu czyszczenie jest maksymalnie bezpieczne i skuteczne.

Rate this post