Marka Allweiler słynie z niezwykle szerokiej oferty pomp, które znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba transportu płynów. Precyzja oferowanych przez firmę rozwiązań wynika przede wszystkim z doskonałego dopasowania konkretnych pomp do danych gałęzi przemysłu. Dzięki temu powstają pompy, które idealnie sprawdzają się w danym zastosowaniu.

Pompy Allweiler – lider branży ze 160-letnim doświadczeniem!

Allweiler to niemiecka firma, która produkcją pomp zajmuje się już od 1860 roku. Tak długie doświadczenie pozwoliło marce osiągnąć olbrzymi sukces. Dzisiaj jest ona liderem na rynku europejskim, oferując niezwykle zróżnicowaną ofertę pomp, a także innych urządzeń i rozwiązań technologicznych, dedykowanych dla branży transportu cieczy i osadów.

Wysoka jakość oferowanych produktów oraz ciągły rozwój technologiczny sprawił, że w 2017 roku marka dołączyła do grupy CIRCOR, która jest światowym gigantem branży kontroli transportu różnego rodzaju płynów w aplikacjach przemysłowych.

Dedykowane zastosowanie pomp Allweiler

Pompy Allweiler znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży, w której ma miejsce przesył płynów. Produkty marki są stosowane zarówno w branży energetycznej, ciepłowniczej oraz komunalnej, jak i produkcyjnej, drenażowej czy chemicznej. Z rozwiązań marki korzysta przemysł papierniczy, budowniczy, spożywczy i farmaceutyczny. Pompy Allweiler znalazły zastosowanie także w przemyśle stoczniowym, a standardowe pompy wirowe są stosowane w inżynierii procesowej i chemicznej.

Niezależnie od tego, z którą z powyższych branż firma współpracuje i na jaki rodzaj aplikacji zdecydowali się klienci, to jeśli chodzi o pompy Allweiler, mogą oni liczyć nie tylko na niezawodność, wydajność i prostotę konserwacji oferowanych przez markę produktów czy rozwiązań, ale także na wsparcie serwisowe. Oprócz pomocy profesjonalistów firma organizuje również seminaria szkoleniowe, na których można zdobyć kompletną wiedzę z zakresu prawidłowej obsługi oraz eksploatacji produktów Allweiler.

Rodzaje pomp Allweiler

Do katalogu produktów marki Allweiler zaliczyć możemy pompy:

  • odśrodkowe – dostępne w kilku wariantach np. z uszczelnieniem wału, ze sprzęgłem magnetycznym, czy wielostopniowe pompy bocznokanałowe,
  • śrubowe – pompy samozasysające, dwu lub trzy-śrubowe,
  • śmigłowe – do pompowania dużych objętości z wysokością podnoszenia do 10 m,
  • progresywne – samozasysające pompy kawitacyjne,
  • perystaltyczne – samozasysające pompy bez uszczelek i zaworów.

Marka oferuje także maceratory, urządzenia służące do rozdrabniania ciał stałych w celu ułatwienia ich transportu.

Nowoczesny system automatycznego monitoringu IN-1000

Obok szerokiej gamy pomp, firma Allweiler oferuje także swoim klientom elektroniczny system automatycznego monitoringu IN-1000. System może monitorować kilka pomp w scentralizowany sposób. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu pompy pojawiają się natychmiastowe komunikaty.

Co najważniejsze, wszystkie zarejestrowane dane mogą być dostępne z poziomu urządzenia mobilnego. Pozwala to nie tylko na pełną kontrolę pracy pomp, ale także na analizę ich wydajności. Jest to rozwiązanie, które znacząco zwiększa bezpieczeństwo pracy pomp, minimalizując ewentualne przestoje produkcyjne, które mogą powodować straty.

Rate this post