Myjki ciśnieniowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Wynika to m.in. z tego, że czyszczenie nimi różnych powierzchni jest dokładniejsze i znacznie szybsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Co więcej, stosowanie myjki ciśnieniowej to także spora oszczędność wody. Dużą zaletą tego urządzenia jest jego uniwersalność. Myjka ciśnieniowa znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Co można nią myć?

Czyszczenie tarasu

Myjka ciśnieniowa świetnie sprawdza się w przypadku czyszczenia tarasu. Dotyczy to zwłaszcza tarasu drewnianego. Silny strumień wody skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia. W przypadku dość uporczywych zabrudzeń zastosować można dodatkowo odpowiednie detergenty czyszczące. Do ich nałożenia także można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Wystarczy w tym celu zmniejszyć ciśnienie. Taką możliwość daje choćby myjka Karcher.

Czyszczenie schodów zewnętrznych

Myjkę ciśnieniową z powodzeniem wykorzystać można również do umycia schodów zewnętrznych. To, co dla takich schodów jest charakterystyczne, to fakt, że są one narażone na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych. W związku z tym bardzo szybko ulegają zabrudzeniu. Co więcej, duże ilości brudu zbierają się w miejscach dość trudno dostępnych, tj. krawędzie czy rogi. W takim przypadku z pomocą przychodzi myjka ciśnieniowa, która z takimi zabrudzeniami poradzić sobie znacznie lepiej niż zwykła miotła. Do czyszczenia schodów zewnętrznych dobrze jest wykorzystać dyszę rotacyjną. Tworzy oba punktowy strumień wirujący, który znakomicie usuwa brud ze wspomnianych trudno dostępnych miejsc. W przypadku czyszczenia schodów zewnętrznych dobrze sprawdzi się myjka ciśnieniowa Karcher K2.

Mycie okien

Czyszczenie okien, zwłaszcza tych znajdujących się dość wysoko, nie jest łatwym zadaniem. Jednak do tego celu także można wykorzystać myjkę ciśnieniową. W tym przypadku zastosować trzeba specjalną lancę teleskopową. Dzięki niej można skutecznie umyć okna znajdujące się na wysokości nawet 4 metrów.

Mycie samochodu

Wielu właścicieli aut wręcz nie wyobraża już sobie mycia swoich samochód bez myjki ciśnieniowej. Dzięki temu urządzeniu mycie jest nie tylko skuteczne, ale i przyjemne. Jest tak, tym bardziej że w tym przypadku skorzystać można z różnych dodatkowych akcesoriów, które jeszcze bardziej przyspieszą pracę. Do czyszczenia samochodu warto wybrać myjkę Karcher K5. To profesjonalne urządzenie umożliwi bardzo dokładne umycie wszystkich, nawet najmniejszych zakamarków. Innymi słowy, po myciu auto znów może wyglądać tak, jak w dniu, w których wyjechało z salonu. Nie może zatem dziwić, że myjki ciśnieniowe powszechnie stosowane są przez serwisy oferujące usługę auto detailing.

Jak zatem widać, myjki ciśnieniowe mają naprawdę szerokie zastosowanie. Nie może zatem dziwić, że coraz większa liczba osób decyduje się na zakup tego urządzenia. Pamiętać jednak trzeba, aby zawsze wybierać myjki ciśnieniowe wysokiej jakości, czyli takie, które pochodzą od cenionych producentów. To gwarancja tego, że urządzenie na pewno spełni pokładane w nich oczekiwania. Dodać jeszcze trzeba, że na myjce ciśnieniowej nie powinno się oszczędzać. Wybór urządzenia jedynie pod kątem ceny, może się bardzo szybko zemścić. Jakość wykonania, moc i ciśnienie to główne kryteria wyboru myjki ciśnieniowej.

5/5 - (1 vote)