Obecna technika i sprzęt pozwala firmom budowlanym wykonywać precyzyjne cięcia konstrukcji betonowych. Odpowiedni sprzęt jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy i dokładność jej wykonania. Na czym dokładanie polega cięcie betonu?

Wyspecjalizowane firmy świadczą usługi z tego zakresu czy też żelbetonu. Zadanie to wymaga odpowiednich umiejętności i doświadczenia, gdyż beton jest niezwykle trudnym materiałem w obróbce. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu tak zwaną technikę diamentową. Konieczność cięcia betonu pojawia się przeważnie w przypadku prac budowlanych czy rozbiórkowych.

Jak przebiega proces cięcia betonu?

W przypadku cięcia betonu najczęściej wykorzystywane są piły jezdne bądź ręczne, które mogą przeciąć beton o grubości 5 centymetrów. Przecinarka do betonu stała się najpopularniejszą maszyną. Ten produkt posiadają firmy, które fachowo zajmują się tym zadaniem. Jednak indywidualni klienci mogą ją również zakupić w dwóch wariantach. Jeden z nich to wersja z silnikiem spalinowym, natomiast druga to urządzenie napędzane elektrycznie. Za pomocą przecinarki można wykonywać płytkie nacięcia w świeżo wylanym betonie. Specjalna płoza ślizgowa, jaka znajduje się w przecinarce, powoduje, że beton nie będzie ulegał kruszeniu się.

Technika diamentowa – cięcie betonu

W ostatnim czasie stała się bardzo popularna tak zwana technika diamentowa. Wykorzystuje się wtedy tak zwaną linę diamentową, która zdecydowanie zmniejsza nasilenie hałasu. Jest to również ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie funduszy. Dzięki ostrzu diamentowemu możliwe jest wykonanie precyzyjnych nacięć w miejscach, do których przecinarka nie może się dostać. Lina diamentowa wykorzystywana jest do cięcia stropu, posadzek czy fundamentów. Oczywiście w czasie wykonywania tych prac muszą być spełnione wszelkie warunki dotyczące bezpieczeństwa w pracy. Odpowiednie ubranie robocze czy nauszniki, które zmniejszają poziom hałasu, jaki emituje przecinarka, są niezbędne w tym przypadku. Do cięcia betonu mogą przystąpić wyłącznie osoby, które mają odpowiednie uprawnienia i umiejętności.

Cięcie betonu jest niezwykłym ułatwieniem podczas wykonywania prac rozbiórkowych. Wyspecjalizowane firmy, które posiadają odpowiedni sprzęt, wykonują profesjonalne nacięcia w żelbetonie czy w fundamentach. O indywidualne oferty i ceny za świadczone usługi należy dowiadywać się u przedstawicieli konkretnych firm. Przede wszystkim należy wybierać specjalistów, którzy są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo podczas pracy.

 

Rate this post