Baterie łazienkowe, choć rozmiarowo niewielkie, mają bardzo duży wpływ na komfort codziennego korzystania z łazienki. Wygoda sterowania strumieniem wody, dopasowanie wymiarów do innych elementów wyposażenia, a także stylistyka wykończenia, to czynniki które potrafią zmienić odczucia płynące z typowych czynności higienicznych. Na podstawie produktów z dwóch kolekcji marki Roca – ONA i Naia – przyjrzyjmy się możliwościom, jakie dają nam nowoczesne baterie.

Technologia i styl

Roca to jeden z największych na świecie producentów armatury. Zbierane przez ponad 100 lat doświadczenie inżynierów i projektantów pozwala tworzyć rozwiązania odpowiadające na potrzeby funkcjonalne i estetyczne wielu użytkowników. Lata praktyki owocują również wieloma nowoczesnymi technologiami, zarówno w kontekście elementów mechanicznych, jak i wykończenia produktów.

Baterie łazienkowe marki Roca wykorzystują głowice ceramiczne. Cechują się one wyższą odpornością na uszkodzenia i szczelnością niż tradycyjne głowice uszczelkowe. Jakość produktu potwierdza aż 10-letnia gwarancja.

Jeśli chodzi o wykończenia, wybór jest bardzo szeroki. Baterie kolorowe są wykończone powłoką  Everlux® PVD. Ciekawostką jest fakt, że wykonuje się ją w technologii naparowywania próżniowego stworzonej przez NASA. Przekłada się to w widoczny sposób na twardość materiału, który nie ma skłonności do korozji. Co bardzo ważne, naniesiony w ten sposób kolor nie ściera się i nie odbarwia. Baterie chromowane natomiast wykorzystują powłokę Evershine®. Jej wysoka trwałość sprawia, że produkty pozostają lśniące i gładkie przez lata. Decydując się na wykończenie w kolorze czarnym matowym, również można liczyć na jakość. Powłoka przygotowana na bazie żywic poliestrowych chroni przed korozją, a także jest odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz promieniowanie UV.

Wiele modeli baterii umywalkowych z oferty Roca wyposażone jest w technologię Cold Start. Polega ona na tym, że w centralnej pozycji uchwytu baterii ustawiona jest woda zimna. W celu podniesienia temperatury niezbędne jest przesunięcie go w lewo. Dzięki temu oszczędzamy energię niezbędną do podgrzania wody, zmniejszając ilość wykorzystanej wody ciepłej, gdy nie jest nam potrzebna.

Baterie łazienkowe z kolekcji ONA – natura i nowoczesność

Jeśli w swojej łazience chcesz wprowadzić łagodne nawiązania do natury – sprawdź kolekcję ONA. Harmonijne kształty smukłych korpusów baterii, połączone z płaskimi prostokątnymi uchwytami z jednej strony są minimalistyczne, ale z drugiej pozostają widocznym elementem wystroju łazienki. W ofercie dostępne są 3 warianty wysokości baterii umywalkowych sztorcowych oraz bateria umywalkowa podtynkowa dwuotworowa, a także baterie jednouchwytowe prysznicowe i wannowo-prysznicowe – w wersji ściennej lub natynkowej. Uzupełnieniem asortymentu jest bateria bidetowa. Wszystkie wymienione produkty dostępne są w 4 wariantach kolorystycznych – chrom, titanium black, czarny mat i rose gold.

Kolekcja Naia – geometryczny minimalizm

Baterie z kolekcji Naia łączą w sobie płynne, cylindryczne kształty z wyraźnie zaznaczonymi formami geometrycznymi. Są sposobem na wprowadzenie powiewu nowoczesności do łazienki i nadanie jej charakteru. W asortymencie znajdują się 2 warianty wysokości baterii umywalkowej sztorcowej oraz jednouchwytowa bateria umywalkowa podtynkowa. Dostępne są także baterie natryskowe i wannowo-natryskowe – również ścienne lub podtynkowe. Podobnie jak w kolekcji ONA, również serię Naia dopełnia bateria bidetowa. Tutaj do wyboru mamy 3 kolory – brushed titanium black, titanium black i rose gold.

Wybierz swój kolor

Różnorodność form oraz kolorów baterii łazienkowych sprawia, że przy pomocy produktów z oferty Roca możemy wyposażyć pomieszczenie w niemalże dowolnym stylu. Chrom to wykończenie uniwersalne – dobry wybór dla miłośników klasycznych rozwiązań, który sprawdzi się także w całkowicie nowoczesnym wnętrzu. Zawsze modna czerń to sposób na podkreślenie kontrastów w pomieszczeniu, jednakże sprawdzi się ona również jako wyrazisty element łazienki w kolorach pastelowych. Złoty kolor intuicyjnie przywodzi na myśl styl retro, loftowy czy ekstrawagancki eklektyzm. Jednakże w połączeniu z nowoczesnymi bryłami baterii Roca staje się również bardzo atrakcyjnym dodatkiem do minimalistycznych aranżacji.

Rate this post