Manipulatory do szkła to profesjonalne urządzenia stworzone dla branży stolarki okiennej, które są niezastąpione w budownictwie. Wspomagają tworzenie nawet najbardziej skomplikowanych architektonicznie konstrukcji, montaż skrzydeł okiennych w budynkach wysokościowych, a także wykańczanie wymagających elementów elewacji.

Najnowocześniejszy model na rynku – The Beast

W tym modelu wykorzystano najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązania. Wysokość podnoszenia na 4,55 m daje możliwość wykonania wymagających fasad budynków. Wykorzystanie podpór zaadaptowanych z urządzeń takich jak mini żurawie pozwoliło na znaczne zwiększenie wysięgu i udźwigu, przez co Glassworker GW 1125 jest w stanie podnieść ładunek o masie 1,125 kg. Montaż szyb o wymiarach 3 × 4 m również nie sprawi żadnego problemu. Indywidualnie konfigurowana głowica ze ssawką bezpiecznie podniesie i przetransportuje każdy szklany element. Głowicę można też szybko zdemontować i używać osobno. Bez konieczności korzystania z narzędzi wymienimy ją na wyciągarkę linową lub widły – to sprawia, że The Beast jest modelem uniwersalnym. Pilot z wyświetlaczem LCD zwiększa komfort pracy operatora, dodatkowo Glassworker został wyposażony w laser, który wykrywa przeszkody, a urządzenie zatrzymuje się automatycznie, co stanowi idealne zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Cały proces sterowania jest bardzo komfortowy, gdyż dzięki bezprzewodowemu pilotowi operator może stać w dowolnym miejscu i przemieszczać się, co przekłada się na możliwość dokładnego kierowania gabarytowym elementem. Manipulatory zasilane akumulatorowo mogą być używane na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Kompaktowe i zwrotne urządzenie do pracy w pomieszczeniach

Kiedy chcemy zamontować małą witrynę lub okna wewnątrz pomieszczeń, warto zdecydować się na model, który jest doskonale przystosowany do takich prac. Nie zawsze bowiem musimy decydować się na urządzenie do zadań specjalnych. W sytuacji, gdy zależy nam na niewielkich wymiarach i wąskiej konstrukcji manipulatora, model SL 280 Indoor z tylnym napędem sprawdzi się znakomicie. Dzięki ładowności do 280 kg poradzi sobie z przenoszeniem i pozycjonowaniem dużych skrzydeł okiennych. Talerze ssące wykorzystujące technologię próżni uniosą również inne mało porowate materiały, takie jak płyty kamienne i gipsowe. Ten elastyczny manipulator umożliwia montaż pionowy do 2,30 m. Zainstalowana w nim funkcja przesuwu bocznego pozwala na idealne pozycjonowanie szklanego ładunku, szyby lub witryny. Niewielkie wymiary maszyny są dużym atutem, gdyż można ją transportować w samochodach dostawczych oraz na przyczepach.

Zastosowanie manipulatorów do szyb 

Szukając modelu odpowiadającego naszym wymaganiom, warto zwrócić uwagę na parametry i na tej podstawie dokonać optymalnego wyboru. Dzięki zróżnicowaniu ofert można znaleźć nowoczesny sprzęt do trudnych zadań o imponujących osiągach lub elastyczne manipulatory dostosowane do podstawowych prac.

5/5 - (1 vote)