klimatyzator-wodny-co-warto-o-nim-wiedziecMarka Radialight, które zajmuje się produkcją wysokiej klasy urządzeń grzewczych, wprowadziła do swojej oferty również klimatyzatory. Wiele z nich ma więcej niż jedną funkcję i gwarantuje wysoką jakość użytkowania. Zastosowanie takiego klimatyzatora we wnętrzu daje duży komfort korzystania z mieszkania przez cały rok. Radialight udostępnia do sprzedaży kilka takich urządzeń. Każde z nich ma nieco odmienne cechy. Ich zaletą jest prosta obsługa i duża wydajność.

Przenośny klimatyzator wodny daje we wnętrzu nową jakość życia. Dzięki dostępnym w nim funkcjom doskonale sprawdza się zarówno podczas upalnego lata, jak i w pozostałych sezonach. Jego zakup to inwestycja na lata. Pozwala sprostać różnym oczekiwaniom i zaskakuje ilością zastosowań.

Wśród udostępnionych do sprzedaży klimatyzatorów marki Radialight spotkamy się z urządzeniem: Aer Domus, Aer Pro oraz klimatyzer z funkcją grzania OMNI. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Klimatyzer przenośny Aer Domus

Możliwość dostosowania urządzenia do konkretnego wnętrza zależy przede wszystkim od oczekiwań użytkowników. Klimatyzator Aer Domus doskonale sprawdza się w małych i średnich wnętrzach. Pozwala schłodzić powietrze w pomieszczeniu, co znajduje zastosowanie w upalne dni.

Aer Domus to nieduży klimatyzator wodny, który doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jego skromny, ale elegancki design sprawia, że urządzenie może stanąć w reprezentacyjnej części domu i nie wpłynie to negatywnie na efekt wizualny. Urządzenie ma układ pionowy, dzięki czemu nie zajmuje we wnętrzu wiele miejsca.

Aer Domus delikatnie chłodzi pomieszczenie i nie wymaga do tego dodatkowych przewodów wentylacyjnych czy innych urządzeń. Co charakterystyczne dla produktów Radialight cechuje się też niskim zużyciem energii. Klimatyzator ma wbudowane aż 3 różne funkcje: chłodzenia wnętrza, jonizacji powietrza oraz wentylatora. Wentylator, który pracuje 3 trybach (cichy, średni i turbo) daje możliwość dostosowania sposobu działania urządzenia do aktualnych potrzeb klienta.

Obsługę urządzenia zapewnia wbudowany w obudowę panel oraz przeznaczony do zdalnego sterowania pilot. Pojemnik na wodę o pojemności 6 litrów został dodatkowo wyposażony w dwa wkłady chłodzące. Po zamrożeniu można umieścić je w pojemniku z wodą klimatyzatora, co zwiększy siłę chłodzenia urządzenia. Zamiast wkładów chłodzących można też bezpośrednio do pojemnika z wodą wsypać kostki lodu. Dodatkowym atutem urządzenia jest filtr przeciw kurzowy.

Klimatyzer przenośny Aer Pro

Aer Pro, podobnie jak opisany wyżej klimatyzator, jest urządzeniem przenośnym, dzięki czemu z łatwością ustawimy go w dowolnym miejscu w domu. Nie zajmuje dużo przestrzeni i cechuje się wysoką wydajnością oraz niskim zużyciem energii elektrycznej. Znajduje zastosowanie do chłodzenia powietrza we wnętrzach o średniej i dużej powierzchni. Może być też używany na wolnym powietrzu, co sprawdzi się na przykład podczas wypoczynku na tarasie.

Urządzenie umożliwia efektywne chłodzenie powietrza i jonizację. Zostało wyposażone w system oczyszczania powietrza w postaci wymiennego filtra kurzu. Funkcja wentylatora daje możliwość pracy w różnych trybach: ciągłym, naturalnym i nocnym. Tryb ciągły to stała prędkość pracy wentylatora. Tryb naturalny polega na zmiennej prędkości pracy urządzenia, którego zadaniem jest imitowanie naturalnych podmuchów wiatru. W trybie nocnym natomiast urządzenie co 30 minut automatycznie zmniejsza prędkość pracy aż do osiągnięcia najniższej dostępnej prędkości pracy wentylatora. W podobnym trybach pracuje opisany wyżej klimatyzator Aer Domus. Jednak w przeciwieństwie do Aer Domus, urządzenie Aer Pro ma nie trzy, a aż cztery poziomy prędkości pracy wentylatora: mały, średni, wysoki oraz turbo.

Urządzenie zostało wyposażone w 30 litrowy zbiornik, do którego w upalne dni oprócz wody można wrzucić dodatkowo kostki lodu. Wtedy efektywność chłodzenia będzie znacznie większa. Oprócz wymienionych wyżej funkcji klimatyzator pełni też rolę nawilżacza powietrza.

Wielofunkcyjny klimatyzer Omni z funkcją grzania

Ten niewielki, przenośny klimatyzator pełni we wnętrzu wiele funkcji. Podobnie jak dwa opisane wcześniej urządzenia jest klimatyzatorem wodnym. Jego pojemnik na wodę ma pojemność 1,8 litra. Siłę chłodzenia urządzenia można zwiększyć, wykorzystując dołączone do kompletu wkłady chłodzące (wcześniej należy je zamrozić) albo wsypując kostki lodu bezpośrednio do pojemnika.

Klimatyzer Omni jest zdecydowanie najbardziej funkcjonalny spośród wszystkich trzech opisanych tu urządzeń. Znajduje zastosowanie jako nawilżacz powietrza, obrotowy wentylator, klimatyzer wodny albo grzejnik. Zaproponowany przez producenta design urządzenia sprawia, że nie zajmuje ono wiele miejsca i prezentuje się bardzo ładnie nawet we wnętrzach nowoczesnych i reprezentacyjnych.

Wentylator Omni może pracować z trzema różnymi prędkościami (tryb cichy, średni i turbo). Obsługa urządzenia odbywa się poprzez wbudowany w jego obudowę panel z wyświetlaczem LCD albo przeznaczony do zdalnego sterowania pilot.

Na zakup przenośnych klimatyzatorów decyduje się w naszym kraju coraz więcej użytkowników. Dzięki takim urządzeniom można stworzyć we wnętrzu przyjemne warunki do mieszkania. Wybierając właściwe urządzenie, warto zwrócić uwagę, na jego energooszczędność i przeznaczenie (małe lub duże pomieszczenia) oraz dodatkowe funkcjonalności. Czasem o zakupie przesądzają dostępne w nim opcje dodatkowe.

4.5/5 - (2 votes)