Regały metalowe to najpopularniejsze meble do magazynów, sklepów, warsztatów samochodowych. Są praktyczne i funkcjonalne, można je dowolnie rozbudowywać składać w dowolne ciągi. Montaż regałów metalowych jest bardzo prosty, nie wymaga dużego wysiłku.

Bardzo ważną zaletą regałów metalowych jest wytrzymałość. Udźwigną nawet bardzo duży ciężar nie tracąc przy tym stabilności. Metal to tworzywo odporne na uszkodzenia i na niskie temperatury.

Rodzajów regałów metalowych jest wiele. Najprostsze modele składają się ze szkieletu i z regulowanych półek. Tego rodzaju regały przeznaczone są głównie do przechowywania różnych towarów i produktów. Idealnie sprawdzają się w magazynach i w miejscach, w których przechowuje się duże ilości dokumentów oraz sprzętu wymagającego uporządkowania. Na rynku znajdziemy też regały posiadające zabudowany tył i boki.

Regały do garażu i do warsztatu

Regały metalowe doskonale sprawdzają się jako regały do garażu. Można na nich przechowywać różne narzędzia i sprzęty. Pozwalają posegregować wszystkie przedmioty przechowywane w garażu i utrzymać porządek w pomieszczeniu. Również warsztat samochodowy i warsztat majsterkowicza to miejsca, gdzie przechowujemy duże ilości różnych przedmiotów i narzędzi. Dzięki odpowiednio dobranym meblom ergonomicznie zagospodarujemy przestrzeń pomieszczenia.

Regały do piwnic i do spiżarni

Regały metalowe to podstawowe wyposażenie piwnic i spiżarni. Piwnica to miejsce, które pełni rolę składziku. Przechowuje się w niej przedmioty, na które nie ma miejsca w domu, sprzęty sportowe, turystyczne, ogrodnicze, ubrania, buty, książki. Wszystkie przedmioty przechowywane w piwnicy wymagają posegregowania i uporządkowania.

Spiżarnia to miejsce, gdzie przechowujemy zapasy żywności, przetwory, warzywa, owoce. Spiżarnia również wymaga odpowiedniego umeblowania, w tym przypadku również najlepiej nadają się regały metalowe.

Regały magazynowe

Ze względu na odporność na duże obciążenia regały metalowe to niezbędny element wyposażenia magazynów. To meble pojemne.

Przy wyborze regałów metalowych należy rozważyć, gdzie regały będą stały i jak duże będzie obciążenie. Do piwnic i do garaży można wybrać regały, które bez problemu znajdziemy w każdym sklepie budowlanym. Niepotrzebne są atesty. Takie regały mają prostą i bezpieczną konstrukcję. Można montować je samodzielnie.

Regały wybierane do dużych firm (np. do magazynów, hurtowni, hal) muszą spełniać podstawowe normy i przepisy BHP. Można je kupić w specjalistycznych sklepach.

Rate this post