Urządzanie wnętrza domu to dla każdego nie lada wyzwanie. Na jaki styl się zdecydować? Jaka jest najkorzystniejsza cena mebli? Stawiać na minimalizm, czy poszaleć z wykończeniem? Na te i wiele innych pytań osoby kupujące meble muszą sobie odpowiedzieć, przed wyborem wyposażenia domu.

W ostatnich latach bardzo popularny stał się styl skandynawski. Meble inspirowane wnętrzami z tego kraju charakteryzuje jasna kolorystyka. Dominującymi barwami są biel, beż i szarość. Czasem mogą być przełamane dodatkami w kontrastowych kolorach. Przykładowo w wielu salonach można zauważyć szare kanapy, wzbogacone o ozdobne poduszki w jaskrawych kolorach. Innym bardzo popularnym rozwiązaniem jest wplecenie do wnętrza o jasnych kolorach, sofy wykonanej z materiału kontrastującego. Będzie stanowiła ona wtedy centralne miejsce pomieszczenia. To samo można zrobić w sypialni, wykorzystując łóżko lub fotele o oryginalnym kolorze.

Wzory i wykończenia

Warto zwrócić również uwagę na wyraziste wzory, które towarzyszom meblom skandynawskim. Często można spotkać się z geometrycznymi wzorami, dodającym pomieszczeniom stylu. Warto pobawić się więc dodatkami i na przykład wybrać wazon o oryginalnym kształcie. Świetnym rozwiązaniem będzie również lampa z dużymi, widocznymi żarówkami. Ściany domu przyozdobić można okrągłymi półkami.

Jakich mebli szukać?

Idealnym dodatkiem do mebli o jasnych kolorach jest drewno. Kultowe już stały się białe stoliki z drewnianymi nóżkami, a także odpowiadające im krzesła. Można postawić również na meble wykonane, tylko z drewna. Ten materiał nigdy nie wyjdzie z mody. Jest on również bardzo praktyczny. Takie połączenie bardzo elegancko wygląda w kuchni. Innym tworzywem, który świetnie komponuje się z tymi barwami, jest kamień. Świetnie przełamuje on barwę jasnych mebli. Używa się go głównie na ścianach lub jako dodatek do stolików. W przeciwieństwie do jasnych odcieni można również spotkać się z czarnymi dodatkami. Mogą występować one jako wykończenia, na przykład przy stolikach. Często stawia się, jednak na czarne, metalowe stelaże. Spotyka się je jako widoczne stelaże łóżek lub stojaki na ubrania.

W stylu skandynawskim ważna jest funkcjonalność mebli. Większość z nich jest pozbawiona uchwytów. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i estetyczne. Wykorzystuje się je w każdym pomieszczeniu. Zarówno w dużych szafach, jak i biurkach służbowych, czy toaletkach kosmetycznych.

Baza mebli domowych

Dobór mebli w znacznej części zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Co ciekawe, dobre jakościowo meble nie muszą być wcale takie drogie. Przed zakupem dobrze jest przemyśleć, jakich dokładnie mebli potrzebujemy w naszym domu. W tym celu warto jest skompletować sobie uświadomić sobie, które meble są najbardziej użyteczne. Rozwiązaniem, które sprawdza się w wielu domach, jest zakup dużej szafy przesuwnej. Taki mebel zmieści wiele ubrań oraz akcesoriów domowych. Drugim ważnym elementem jest rozkładana sofa. W przypadku małego mieszkania może służyć ona również jako łóżko. Jeżeli posiadamy duży dom, będzie to dobre rozwiązanie dla przyjmowania gości. Meble w kuchni powinny być odporne na uszkodzenia i brud. Również powinny one mieścić w swoim wnętrzu, jak najwięcej rzeczy. Jeśli chodzi o stół, bardzo przydatną opcją jest możliwość jego rozkładania. To rozwiązanie przydaje się w małych pomieszczeniach.

Meble do domu powinno wybierać się z rozwagą. Warto postawić przede wszystkim na użyteczność i funkcjonalizm. Piękne wnętrze można otrzymać, zarówno dobierając oryginalne dodatki, jak i stawiając na minimalizm i prostotę.

Rate this post