Firmy budowlane i remontowe bardzo często wykorzystują minikoparki CATERPILLAR, gdy chcą wjechać w trudnodostępne miejsca, a szczególnie tam, gdzie ciężki sprzęt miałby spory problem. Spójrzmy wspólnie, do czego mogą być wykorzystywane tego typu minikoparki i czym charakteryzują się maszyny CATERPILLAR, aby spełniały wszystkie oczekiwania.

Zalety minikoparek CATERPILLAR

Jak już sama nazwa wskazuje, największą zaletą minikoparek jest właśnie ich wielkość. Dzięki temu, że ważą maksymalnie 15 t, a znacznie częściej ok. 3,5 t, są też bardziej mobilne. W dodatku umożliwiają dotarcie do często bardzo trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu minikoparka CATERPILLAR może umożliwić wykonywanie wielu prac w porównaniu do ciężkiego sprzętu 

Zastosowanie minikoparek

Z minikoparki można korzystać podczas wykonywania prac na grząskich gruntach. Poza tym to doskonały wybór również w przypadku bardzo wąskich obszarów, które mają mocno ograniczoną przestrzeń. 

Jednak z drugiej strony należy podkreślić również to, że można z nich korzystać również we wnętrzach różnego typu obiektów. Dobrym przykładem będą w tym przypadku hale przemysłowe.

Bez dwóch zdań w Twojej firmie powinna znaleźć się przynajmniej jedna minikoparka Caterpillar, gdy pracownicy zajmują się wykonywaniem takich czynności jak wyburzanie ścian czy obiektów, czy też kształtowanie terenu. 

Oto kilka kolejnych sposobów wykorzystania minikoparki:

  • do usuwania korzeni drzew i krzewów;
  • do przygotowywania wykopów pod instalacjami wodno-kanalizacyjnymi oraz hydraulicznymi;
  • mogą stać się nieocenione również podczas prac związanych z przygotowywaniem gruntu pod fundamenty.

Kluczowe znaczenie będzie miało tutaj przede wszystkim to, żeby wybrać odpowiedni typ minikoparki oraz zamontować odpowiednie końcówki na ramieniu.

Kto może obsługiwać minikoparki?

Skoro już wiesz, do czego mogą być wykorzystywane minikoparki, spójrzmy na jeszcze jeden bardzo ważny aspekt praktyczny. Chodzi tutaj o to, kto w Twojej firmie powinien zajmować się obsługą minikoparki Caterpillar. Niezbędne jest wytypowanie do pracy osób, które posiadają odpowiednie przeszkolenia. Wymogiem koniecznym jest posiadanie uprawnienia klasy III, które właśnie jest związane z użytkowaniem maszyn przeznaczonych do robót ziemnych. Zatem, gdy zainwestujesz w tego typu sprzęt do swojej firmy, musisz pamiętać, że być może konieczne będzie jednoczesne opłacenie szkoleń dla pracowników. Dopiero wtedy będą mogli oni bezpiecznie i zgodnie z prawem obsługiwać tego typu maszyny podczas swojej pracy.

Czym kierować się podczas kupowania minikoparki?

Zamierzasz zainwestować w minikoparki do swojego przedsiębiorstwa? W takim razie koniecznie musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Pierwszą kwestią będzie zapewne cena. Do wyboru masz modele w szerokim spektrum cenowym. Jeśli szukasz bardziej budżetowego rozwiązania, powinieneś rozważyć kupno minikoparki używanej. 

Na dedykowanych portalach ogłoszeniowych znajdziesz modele, które cechują się wysoką jakością i niezawodnością, a do tego dostępne są w naprawdę korzystnych cenach. Być może właśnie taki wybór będzie strzałem w dziesiątkę dla Twojego przedsiębiorstwa. Jednak cena i stan to nie jedyne aspekty, jakie należy rozważyć w trakcie zakupu. Zastanów się również nad takimi aspektami, jak dopasowanie typu minikoparki do sposobu, w jaki chcesz ją eksploatować, masa minikoparki, jej ładowność, rodzaj wykorzystywanego paliwa, udogodnienia dla operatora oraz zasięg sprzętu i głębokość kopania. Być może ważnym kryterium podczas dokonywania wyboru będzie dla Ciebie również rok produkcji. Rozważ wszystkie te kwestie i dopiero później podejmij decyzję o tym, która minikoparka Caterpillar opłaca Ci się bardziej.

Rate this post