Każda przeprowadzana inwestycja budowlana wymaga, by zajmowali się nią specjaliści, którzy czuwają nad bezpieczeństwem oraz fachowym wykonywaniu danego zlecenia. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, komu powinno się zlecić specjalistyczne roboty geotechniczne, czytaj dalej!

Czym są roboty geotechniczne?

Zgodnie z literą prawa robotami geotechnicznymi można nazwać zespół specjalistycznych prac budowlanych, których celem jest wzmocnienie podłoża, istniejących już fundamentów oraz wszystkich działań, które związane są z wykonywaniem robót ziemnych i fundamentowych. Roboty geotechniczne dla budownictwa mieszkaniowego pozwalają nie tylko na zapewnienie bezpiecznego procesu budowlanego, ale również samej późniejszej eksploatacji budowlanych obiektów.

Komu zlecić specjalistyczne roboty geotechniczne?

Roboty geotechniczne powinno się zlecić specjalistycznym firmom, mającym doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. Warto pamiętać, że jedynie właściwie wyszkolony personel wykorzystujący odpowiednie technologie będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność robót geotechnicznych. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów takich przedsiębiorstw.

Roboty geotechniczne wykona Keller Polska

Doświadczona firma Keller Polska od ponad 20 lat wykonuje specjalistyczne roboty geotechniczne w Polsce i za granicą. Firma ta zajmuje się zarówno większymi przedsięwzięciami, jak i wykonaniem mniejszych projektów. Nie ulega wątpliwości, że doświadczenie i wiedza specjalistów z Keller Polska sprawiają, że jest to jeden z liderów na rynku robót geotechnicznych.

Soiltech Sp. z o.o. roboty geotechniczne w całym kraju

Kolejną firmą, która zajmuje się wykonywaniem robót geotechnicznych jest Soiltech Sp. z o.o., działający na rynku od 2013 roku. Oferta przedsiębiorstwa skierowana jest przede wszystkim do wykonawców budownictwa drogowego, hydrotechnicznego, kubaturowego czy też przemysłowego.

Roboty geotechniczne z Wardrill

Omawiając to, kto wykonać może specjalistyczne roboty geotechniczne warto również wskazać na firmę Wardrill z Bielska-Białej. Pracownicy tego przedsiębiorstwa poszczycić się mogą wieloletnim doświadczeniem, wiedzą oraz wszelkimi niezbędnymi uprawnieniami. Wardrill świadczy usługi budowli hydrotechnicznych, infrastruktury drogowo-mostowej, obiektów specjalnego przeznaczenia czy obiektów użyteczności publicznej.

Jakie są rodzaje specjalistycznych robót geotechnicznych?

Do najczęściej wykonywanych specjalistycznych robót geotechnicznych zaliczyć możemy takie prace, jak:

  • wzmacnianie podłoża,
  • stabilizacja gruntu,
  • zabezpieczanie wykopów,
  • stabilizacja skarp oraz zboczy.

Podczas planowania specjalistycznych robót geotechnicznych, niezwykle istotne jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Warto zlecić te zadania doświadczonej firmie specjalizującej się w geotechnice, aby mieć pewność skuteczności i bezpieczeństwa wykonania prac.

5/5 - (2 votes)