Karnisze to jeden z elementów dekoracyjnych, który może nadać naszej aranżacji elegancji oraz oryginalności. Jakie modele sprawdzą się w Twoim domu? Sprawdź nasze wskazówki!

Drążkowe karnisze jako element dekoracyjny

Jednym z rozwiązań, które cieszy się coraz większą popularnością, są karnisze drążkowe. Charakteryzują się oryginalną budową i elegancją. Wykonane są zazwyczaj z metalu, co ułatwia również utrzymanie czystości. Jednym z wiodących producentów karniszy jest karnix.pl. W ofercie sklepu znajdziesz szeroki wybór produktów. Wśród nich pojawiają się karnisze w różnych kolorach. Najpopularniejszymi okazują się: antyczny mosiądz, chrom mat oraz antracyt. Są to produkty w odcieniach złota i srebra. Część z nich jest błyszcząca, a inne matowe. Dlatego każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Podczas wyboru karniszy powinieneś pomyśleć również o odpowiednich zakończeniach i zdobieniach. To one sprawiają, że karnisze drążkowe mogą być doskonałym elementem dekoracyjnym.

Wśród dostępnych zakończeń znajdziesz klasyczne elementy roślinne takie jak: liście, gałązki. Oprócz tego możesz zdecydować się na okrągłe końcówki, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Warto zwrócić również uwagę na eleganckie kryształowe zakończenia w różnych kształtach. Każde z tych rozwiązań wzbogaci aranżację wnętrza i z pewnością zachwyci naszych gości.

Pojedyncze karnisze czy podwójne?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup karnisza, musisz podjąć również decyzję dotyczącą liczby drążków. Pojedyncze karnisze sprawdzą się doskonale, kiedy będziesz chciał zawiesić wyłącznie zasłonę lub firanę. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, gdy na oknie zawieszone są rolety. Dzięki temu wnętrze zyskuje dodatkowy element dekoracyjny, a ramę okienną można wzbogacić o zasłony. Drugie rozwiązanie, czyli podwójne karnisze, będzie doskonałe w przypadku dekoracji składającej się zarówno z firan, jak i zasłon. Dzięki temu każdy element możesz przesunąć w dowolne miejsce, a tkaniny nie będą na siebie nachodzić. Pamiętaj, że karnisze drążkowe są wyposażone w dodatkowe wsporniki, które ograniczają możliwość przesuwania firan do samego końca.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby firana lub zasłona dosięgały do zakończeń, warto zwrócić uwagę na karnisze szynowe. Możesz mocować je do ściany lub sufitu. W sklepie Karnix znajdziesz karnisze z trzema, a nawet czterema torami. Dzięki temu zyskujesz więcej możliwości tworzenia efektownych aranżacji okiennych.

Jakie karnisze są na topie i jak wybrać odpowiedni?

W sklepie internetowym Karnix.pl znajdziesz szeroki wybór produktów różnego typu. Zanim jednak podejmiesz decyzję, zwróć uwagę na budowę swojego okna. Nie każda wnęka i odległość od sufitu pozwoli Ci na wprowadzenie wybranego systemu. Karnisz powinien znajdować się w odległości 15-20 cm od ramy okiennej. Jeżeli zdecydujesz się na zawieszenie grubych i ciężkich materiałów, konieczne będzie uzupełnienie karnisza o dodatkowe wsporniki. Te względy praktyczne mogą zdecydować o tym, czy lepszym rozwiązaniem okażą się karnisze szynowe, a może drążkowe. Pamiętaj również o efekcie wizualnym. Każdy z produktów dostępnych  w Karnix.pl jest stylowy i elegancki, ale nie wszystkie będą prezentowały się odpowiednio w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu.

Karnisze powinny być dopasowane do wnętrza i innych elementów wyposażenia. Karnisze szynowe to połączenie nowoczesności i praktyczności. Jeżeli zależy Ci jednak na eleganckich i oryginalnych zakończeniach, lepsze okażą się karnisze drążkowe. To, jaki efekt osiągniesz, zależy w dużej mierze od Twojej pomysłowości. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także: Karnisze – podpowiadamy jakie wybrać i gdzie kupić.

Rate this post