Każdy z nas korzysta w mniejszym lub większym stopniu z folii bąbelkowej. To niezmiernie praktyczne rozwiązanie do pakowania, które sprawdza się przy zabezpieczaniu większości przedmiotów, również tych szczególnie wartościowych i delikatnych.

Folia pozwala ochronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami, ale też osłania przed wpływem środowiska zewnętrznego, a w szczególności wilgoci i bezpośredniego zalania wodą.

Jednak to nie wszystko. Materiał ten daje bowiem znacznie więcej możliwości do wykorzystania go w domowym zaciszu. Folia bąbelkowa  jest wytrzymała, praktyczna, a przy tym daje wiele możliwości, z których często nie zdajemy sobie nawet sprawy.

Do czego może się nam zatem przydać niby zwykła folia bąbelkowa? O tym opowiemy poniżej.

Ochrona delikatnych roślin

Folia bąbelkowaWielkimi krokami zbliżają się zimowe chłody. Jeśli jeszcze nie zadbaliście o rośliny w ogrodzie, czas najwyższy na gruntowne porządki. Nie każda bylina i krzew są przystosowana do przetrwania polskich mrozów, dlatego trzeba je wspomóc, stosując dodatkowe okrycia.

Oprócz powszechnie znanych metod naturalnych (np. liści i słomy) lub włóknin, sprzedawanej w sklepach ogrodniczych, z powodzeniem można wykorzystać właśnie folię bąbelkową do zabezpieczenia wrażliwych i delikatnych okazów w naszych ogrodach.

Należy owinąć nią roślinę, pozostawiając jednak szpary, aby zapewnić dostęp powietrza. Wszystkie ogrodowe skarby będą bezpieczne i na wiosnę znów będą nas cieszyć pięknem kolorów.

Folia jako ochrona na szyby

Można także prowizorycznie poprawiać szczelność domowych okien z pomocą folii bąbelkowej – znacząco zmniejszamy w ten sposób straty ciepła we wnętrzach. Przydaje się to zwłaszcza do okrywania powierzchni okien w pomieszczeniach, których na co dzień nie ogrzewamy – jak nieużytkowane poddasza, strychy lub piwnice.

Oprócz tego, folia może być wykorzystana jako materiał, który układa się na szybach samochodów, które w zimie nie są garażowane, zwłaszcza w okresie zwiększonych opadów śniegu. Wystarczy wówczas położyć folię na szybie od zewnętrznej strony. Rankiem bez trudu zdejmiemy ją w ciągu raptem kilku chwil, bez spędzania dłuższego czasu na skrobaniu przymarzniętego śniegu, który pokrywa szkło jednorodną taflą.

Posiłki pod ochroną termiczną

Folia potrafi utrzymać temperaturę przez dłuższy czas. Dlatego też niekiedy bywa stosowana jako materiał, który utrzymuje optymalną temperaturę jedzenia na wynos.

Wędliny będą chłodne, a ciepłe dania pozostaną zdatne do spożycia przez dłuższy czas. Wystarczy tylko szczelnie owinąć opakowania w folię bąbelkową. Przenośna lodówka nie jest już niezbędna.

Komfortowy sen w najzimniejsze dni

Właściwości termoizolacyjne folii można również wykorzystać jako element pościeli. Sprawdza się to zwłaszcza, gdy wybieramy się w miejsca, w których nie możemy liczyć na dodatkowe koce. Wystarczy wtedy ułożyć warstwę folii tuż pod poszewką. Pozwala ona na uzyskanie wyższej temperatury oraz znaczące zwiększenie komfortu snu.

Folia zamiast etui na telefon

Nie zdążyłeś jeszcze kupić dedykowanego etui, a pilnie musisz zabrać ze sobą telefon? Również w tej sytuacji przyda się kawałek folii bąbelkowej. Ochroni przed zarysowaniem przez inne przedmioty znajdujące się w kieszeni lub w torebce, a przy tym w pełni zabezpieczy urządzenie przed wilgocią.

Folia bąbelkowa – nie tylko pakowanie

W zasadzie możliwości wykorzystania folii są niemal nieograniczone, bo tak naprawdę to potrzeba jest matką wynalazku.

Folię można wykorzystywać w sposób tradycyjny, jest bowiem naprawdę nieoceniona przy przechowywaniu lub transporcie wszelkich produktów. Trudno również wyobrazić sobie wysyłkę szczególnie delikatnych przedmiotów bez zawinięcia ich w folię.

Czasami może się ona przydać także na inne sposoby, których raptem kilka opisaliśmy powyżej. Warto zatem zawsze mieć w domu rolkę praktycznej i funkcjonalnej folii bąbelkowej, która niejednokrotnie może stać się niemal tak przydatna, jak już przysłowiowa szara taśma lub trytytki. A czy Wy macie już swój zapas na różne nieprzewidziane okazje?

Rate this post