Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu. W pokoju dziennym przyjmujemy gości, relaksujemy się po pracy, spędzamy czas w gronie najbliższych… Aby pomieszczenie dobrze spełniało swoją funkcję, wszystkie elementy aranżacji muszą być dobrze przemyślane. Urządzenie salonu, a przede wszystkim – strefy wypoczynkowej z kanapą, fotelami i stolikiem kawowym, jest nie lada wyzwaniem. Stworzenie gustownej, wygodnej przestrzeni jest jeszcze trudniejsze, kiedy nasza kreatywność i możliwości są ograniczane przez mały metraż. Czy osoby mieszkające w niewielkich mieszkaniach muszą iść na ustępstwa? Niekoniecznie! Przychodzimy z pomocą wszystkim osobom kompletującym meble wypoczynkowe do małych pokojów dziennych. Jaka kanapa rogowa zapewni fenomenalny efekt, a jednocześnie nie przytłoczy aranżacji? Sprawdź!

Narożnik 145×220 – optymalne wymiary kanapy

Chcesz umieścić pod wolną ścianą rozbudowany, modułowy narożnik w kształcie litery „U”? Lepiej zastanów się dwa razy! Masywne meble o pokaźnych rozmiarach „zarezerwowane” są dla przestronnych pomieszczeń. W niewielkich pokojach dziennych znacznie lepiej sprawdzi się zgrabny narożnik typu „L-ka”. Doskonały efekt uzyskasz, kiedy w kącie postawisz narożnik 145×200 cm o prostej bryle. Zrezygnuj z bogato zdobionych modeli z drewnianymi elementami i zabudowaną podstawą na rzecz minimalistycznej kanapy rogowej osadzonej na wysokich nóżkach z drewna czy metalu. Ponadto przed zamówieniem konkretnego modelu, dokładnie zmierz ścianę. Architekci zaznaczają, że narożnik powinien być o około 50-80 cm krótszy niż ściana, przy której będzie ustawiony. Zaburzenie tych proporcji będzie miało negatywne skutki – mebel wniesie do kompozycji niepożądane wrażenie ciężkości.

Biały narożnik rozkładany? Dlaczego nie!

Klimat każdego wnętrza w ogromnej mierze kształtują kolory. Urządzając mały salon, warto kierować się zasadą: im jaśniej, tym lepiej! Ciemne powierzchnie, zwłaszcza matowe, pochłaniają światło, przez co niewielki pokój wydaje się jeszcze mniejszy. Aranżacja małego salonu powinna być oparta na jasnych, odbijających światło powierzchniach i naturalnych materiałach. Nie zasłaniaj okna ciężkimi zasłonami – naturalne światło to najlepszy „przyjaciel” małych pokoi.

Modny, ciekawy efekt uzyskasz, jeśli w sercu aranżacji ustawisz biały narożnik rozkładany. Trendsetterom marzącym o stworzeniu wnętrza rodem z okładki katalogu polecamy designerską kanapę obitą materiałem bouclé zwanym potocznie „barankiem”. Obawiasz się, że śnieżnobiała kanapa szybko straci swoją świeżość? W takim razie postaw na subtelne pastele, beże i szarości. Kanapy ze śnieżnobiałą tapicerką odradzane są rodzicom małych dzieci oraz osobom mieszkającym z pupilem. Meble wypoczynkowe w rozbielonej, delikatnej tonacji są uniwersalne. Stworzą zgrany duet zarówno z meblami skrzyniowymi z gładkiej płyty MDF, jak i drewnianymi stolikami, komodami czy regałami.

Narożnik 145×220 z funkcją spania: postaw na praktyczne rozwiązania!

Życie na małej przestrzeni wymaga doskonałej organizacji. Każdy metr kwadratowy małego mieszkania powinien być dobrze zagospodarowany. Nowa kanapa rogowa będzie jeszcze bardziej praktyczna, jeśli zdecydujesz się na model rozkładany. Nowoczesny narożnik 145×220 z funkcją spania godnie zastąpi dwuosobowe łóżko z solidnym materacem. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów (pianek wysokoelastycznych, sprężyn, wytrzymałych stelaży) zapewnia wysoki komfort podczas snu. Dostępne w dobrych sklepach kanapy po rozłożeniu tworzą równą powierzchnię. Większość modeli wyposażona jest w pojemne skrzynie na pościel. Mechanizmy umożliwiają szybkie rozłożenie mebla bez użycia siły.

Poszukiwania idealnej kanapy spełniającej wszystkie kryteria warto zacząć od przejrzenia oferty on-line. Meble dostępne w wirtualnych salonach często są tańsze niż asortyment w stacjonarnych punktach. Nie musisz zaprzątać sobie głowy transportem nowej, designerskiej kanapy – dostarczeniem mebla pod wskazany w zamówieniu adres zajmą się specjaliści.

 

 


Artykuł sponsorowany

Rate this post