Budowa domu to duże przedsięwzięcie i trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Oprócz zamówienia materiałów czy umówienia się z wykonawcą należy pamiętać o tym, że sama działka musi spełniać odpowiednie warunki do budowy. Aby podczas prac robotnikom nie przeszkadzały drzewa czy stare pnie, zastanów się nad całkowitym karczowaniem terenu. Poniżej wyjaśniamy, jak się do tego przygotować. Czytaj dalej!

Wybierz firmę od karczowania działek pod budowę domu

Szukając firmy od karczowania działki pod budowę domu, zwróć uwagę na jej doświadczenie, opinie poprzednich klientów oraz zakres oferowanych usług. Bardzo ważne jest, aby wybrać fachowców posiadających odpowiedni sprzęt i kwalifikacje do pracy w różnych warunkach. Wybierając specjalistów, warto też sprawdzić, jak piszą sami o sobie. Przeglądając strony internetowe wykonawców, jak www.Taxus.pl, można zapoznać się z ofertą karczowania, a także przejrzeć pozostałe usługi, jak frezowanie czy ekspertyzy dendrologiczne. Dobrze jest również zapytać przyszłego wykonawcę o metody pracy i stosowane środki bezpieczeństwa.

Przygotuj teren do składowania odpadów

Zanim rozpocznie się samo karczowanie, należy wyznaczyć miejsce, w którym będą gromadzone odpady, jak gałęzie, korzenie, czy kawałki pni. To miejsce powinno być łatwo dostępne i umożliwiać bezproblemowy dojazd dla sprzętu używanego do transportu odpadów. Jednocześnie teren ten powinien być wystarczająco oddalony od głównej części działki, aby nie przeszkadzał w dalszych pracach budowlanych. Ważne jest również, aby przed organizacją miejsca do składowania odpadów, sprawdzić przepisy dotyczące utylizacji. Niektóre gminy wymagają bowiem specjalnych pozwoleń regulujących na przykład późniejszy wywóz.

Skoś i wysprzątaj działkę przed karczowaniem

Przed przystąpieniem do karczowania, niezwykle ważnym krokiem jest dokładne skoszenie i wysprzątanie działki. Głównym celem tej pracy, jest usunięcie mniejszych roślin, chwastów czy wysokiej trawy, które mogą utrudniać dostęp do większych drzew i krzewów przeznaczonych do wykarczowania. Działanie to pozwala także lepiej ocenić teren, ułatwia planowanie prac i zapewnia bezpieczniejsze warunki dla osób oraz sprzętu używanego podczas karczowania. Poza tym po uprzątnięciu terenu łatwiej spostrzec ewentualne zagrożenia, jak duże kamienie czy ukryte w ziemi przeszkody, które mogą stanowić zagrożenie podczas używania ciężkiego sprzętu.

Jeśli więc zdecydujesz się wykarczować działkę pod budowę domu, przede wszystkim musisz wybrać firmę specjalizującą się w tego rodzaju pracach. Warto tu zwrócić uwagę na doświadczenie fachowców. Dobrze też, jeśli uda Ci się przygotować nawet skrawek ziemi, w którym bez przeszkód można będzie składować odpady. Nie zaszkodzi też, jeśli wstępnie skosisz działkę przeznaczoną do karczowania.

3/5 - (2 votes)