Główny dylemat inwestorów dotyczy tego, czy kupować mieszkanie z rynku pierwotnego, czy inwestować na rynku wtórnym. Każda z opcji ma swoje zalety, jednak to nowe lokale pozwalają na większą swobodę aranżacyjną. Cieszą się popularnością ze względu na swój nowoczesny charakter – powstają zgodnie z aktualnymi trendami architektonicznymi, co oznacza, że są funkcjonalne, jasne i ekonomiczne w utrzymaniu. Zobacz, dlaczego warto inwestować w mieszkania deweloperskie.

Mieszkania gotowe do wykończenia

Kupując mieszkanie, rynek pierwotny Warszawa Ochota wydaje się najbardziej atrakcyjny – nie musimy martwić się kosztami remontu. Kiedy decydujemy się odkupić lokal od innej osoby, zazwyczaj czujemy potrzebę jego odświeżenia. Takie metamorfozy są nie tylko kosztowne, ale też czasochłonne.

W nowych lokalach ściany są idealnie gładkie, a podłogi przygotowane pod wyłożenie płytkami czy panelami. Niczego nie trzeba naprawiać, wymieniać – wiele elementów takich jak okna czy balustrady jest jeszcze objętych gwarancją. Podobnie jak sam lokal, który zazwyczaj ma 5-letnią gwarancję deweloperską. Zatem znacznie łatwiej jest oszacować, ile zapłacimy za wykończenie, bez przykrych niespodzianek czy problematycznych wymian, np. instalacji hydraulicznej czy elektrycznej.

Duża swoboda aranżacji i adaptacji

Wielu deweloperów prowadzi sprzedaż mieszkań jeszcze na etapie budowy. To dla Ciebie świetna okazja, aby zasugerować własne zmiany do projektu. W wybranym mieszkaniu można zmienić ustawienie ścianek, a nawet całkiem z nich zrezygnować. Można zabudować wnękę lub wydzielić dodatkowy pokój. Zazwyczaj opcji jest naprawdę sporo.

Również sama aranżacja mieszkania, ustalenie, gdzie i jakie pomieszczenie się znajdzie, jaki będzie jego układ i wyposażenie. To wszystko daje szansę na perfekcyjne dopasowanie lokalu do własnych preferencji i stylu życia rodziny. Nic nie jest odgórnie narzucone, a koncepcja od początku do końca odpowiada indywidualnym potrzebom.

Niskie koszty eksploatacyjne

W nowych mieszkaniach czynszu nie ma lub jest on niewysoki. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom energooszczędnym, można widocznie obniżyć także rachunki za ogrzewanie czy klimatyzację.

Zwrot z inwestycji

Nowe mieszkania wolniej się starzeją, dlatego kiedy zechcesz sprzedać swoje lokum za kilka czy kilkanaście lat jego wartość nadal będzie na zadowalającym poziomie. Przy czym oczywiście istotne są regularne nakłady na utrzymanie mieszkania i zwrócenie uwagi na to, w jakiej lokalizacji się ono znajduje.

5/5 - (1 vote)