Podczas budowy domu wybór odpowiednich rozwiązań jest kluczowy. Odpowiednie zaprojektowanie i wyposażenie łazienki są kluczowe dla stworzenia funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni relaksu i higieny. Jednym z istotnych elementów, które warto uwzględnić podczas aranżacji nowoczesnej łazienki, jest odpływ liniowy ścienny. Ten system odprowadzania wody przynosi wiele korzyści, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i designu.

Odpływ ścienny – porównanie różnych modeli i ich zalety

Tradycyjne odpływy umieszczane w łazience mają pewne ograniczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o odprowadzanie wody z dużych obszarów prysznicowych. Odpływ liniowy ścienny eliminuje te problemy, umożliwiając efektywne odprowadzanie wody. Jest to płaski odpływ, który umieszcza się wzdłuż jednej ze ścian urządzenia sanitarnego. Ma wąski, długi otwór, przez który woda spływa do rury kanalizacyjnej. Dzięki temu nie ma konieczności tworzenia głębokich brodzików czy kabin prysznicowych, co daje większą swobodę projektowania i minimalizuje ryzyko zalania łazienki. To rozwiązanie idealne do łazienek o minimalistycznym designie i funkcjonalnych rozwiązaniach. Łatwo go zamaskować i dopasować do ogólnego stylu pomieszczenia.

Odpływ ścienny 30 cm – 100 cm ruszt PEŁNY – 25 lat gwarancji

Ruszt pełny to jedna z opcji, jeśli chodzi o zamaskowanie odpływu liniowego. Składa się z kratki wykonanej najczęściej ze stali nierdzewnej lub innego metalu albo z tworzywa sztucznego, która całkowicie pokrywa rynnę odpływową. Kratka ta jest zazwyczaj perforowana, co umożliwia skuteczny odpływ wody, jednocześnie zapobiegając przedostawaniu się zanieczyszczeń do rynny odpływowej.

Możliwość wyboru różnych kształtów i materiałów rusztu pozwala dostosować go do indywidualnych preferencji projektu lub użytkownika. Odpływ liniowy z rusztem pełnym może stanowić designerski element, który dodaje charakteru i stylu pomieszczeniu.

Odpływ ścienny 30 cm – 100 cm ruszt POD PŁYTKĘ – 25 lat gwarancji

Innym rodzajem odpływu ściennego jest odpływ z rusztem pod płytkę. Taki odpływ ma stalowy, ruszt przystosowany do wklejenia płytki takiej samej, jakich użyto na ścianach czy podłogach pomieszczenia. Dzięki temu zazwyczaj nieestetycznie wyglądający odpływ jest praktycznie niewidoczny. Odpływ ten ma płaski profil, co pozwala na płynne dopasowanie go do powierzchni podłogi. Dzięki temu nie tworzy się próg, który mógłby stanowić przeszkodę lub być niebezpieczny.

Dodatkowym atutem zarówno odpływu liniowego ściennego z rusztem pełnym, jak i rusztem pod płytkę jest łatwość utrzymania ich w czystości.

Standardowo ścienne odpływy liniowe są dostępne w długości od 30 do 100 cm. Ich trwałość i jakość wykonania potwierdza możliwość uzyskania gwarancji nawet 25 lat.

5/5 - (1 vote)