Szerokie zastosowanie dla wkrętów w świecie budownictwa, remontów czy konstrukcji jest raczej oczywiste. Na rynku spotykamy wiele typów wkrętów, za pomocą których można uzyskiwać naprawdę trwałe połączenia o różnorodnej specyfikacji.

Szerokie zastosowanie dla wkrętów w świecie budownictwa, remontów czy konstrukcji jest raczej oczywiste. Na rynku spotykamy wiele typów wkrętów, za pomocą których można uzyskiwać naprawdę trwałe połączenia o różnorodnej specyfikacji. Co do zasady, dobry wkręt to taki, który mocno trzyma się w danym materiale i jest w stanie połączyć dwa elementy ze sobą w sposób stabilny i pewny. Wkręty do drewna nie są w tym względzie wyjątkiem, a wielorakie ich zastosowania sprawiają, że skala zainteresowania wśród fachowców jest niemała. Korzystają z nich budowlańcy, osoby wykonujące prace remontowe, ale także cieśle i dekarze. Okazuje się bowiem, że różne typy wkrętów doskonale sprawdzają się podczas szeroko rozumianych prac dachowych.

Najlepsze wkręty ciesielskie – do czego się przydają?

Generalnie dobry wkręt powinien być wykonany z blachy stalowej wysokiej klasy, jaka dodatkowo na etapie obróbki fabrycznej została poddana ocynkowaniu. Ocynk sprawia, że elementy są odporne na korozję i na oddziaływanie zewnętrznych czynników, które mogą w jakikolwiek sposób osłabić materiał. Jednocześnie cynkowanie jest technologią relatywnie tanią, więc jej stosowanie nie wpływa w istotny sposób na cenę końcową produktów. Wkręty do drewna nie są drogie, a oferują wiele. Świetnie wiedzą o tym chociażby twórcy więźb dachowych, a więc profesjonalni cieśle. Korzystają oni ze złącz ciesielskich, których w ofercie także nie brakuje. Wkręty ciesielskie są jednak dla ich ważnym uzupełnieniem – zwłaszcza że niemal wszystkie ze złączy wymagają mocowania za pomocą wkrętów właśnie.

Różnorodne wkręty do drewna – każdy dobierze odpowiednie

Zainteresowani pracą z drewnem zwykle potrzebują wkrętów, aby móc realizować powierzane im projekty. W praktyce chodzi o wkręty z łbem stożkowym, a także talerzowym. Do popularnych rozwiązań zalicza się wkręty z łbem sześciokątnym czy walcowym. Ponadto wyróżnić można wkręty do izolacji nakrokwiowej czy też przeznaczone do montażu płyt GK. Ten wachlarz rozwiązań pokazuje, jak złożony jest temat. Poza tym ważne staje się także to, aby wszystkie użytkowane w działaniach warianty wkrętów pochodziły od renomowanych wytwórców i były kupowane w zaufanych punktach. Tych jest na szczęście coraz więcej, a niektóre z nich z powodzeniem działają online.

Gama wkrętów w zasięgu paru kliknięć myszką

Jednym z bardzo cenionych dystrybutorów wkrętów, a także innych łączników i elementów metalowych stosowanych w budownictwie i poza nim, jest hurtownia e-Armet.pl. Ma ona swoją siedzibę w Poznaniu, tam dostępna jest także opcja sprzedaży stacjonarnej. Klienci z całej Polski mogą jednak zamawiać wkręty do drewna oraz wiele innych produktów przez internet. – Dysponujemy w zasadzie wszystkimi typami wkrętów ciesielskich, jakie mogą przydać się zarówno specjalistom, jak też amatorom – mówi pan Przemysław, odpowiedzialny za asortyment. – Produkty te spełniają oczekiwania fachowców, ponieważ są wyjątkowo trwałe i rzecz jasna odporne na działanie korozji – dodaje. Klienci mogą liczyć na szybką realizację zamówień. Najczęściej zamawiane produkty docierają do nabywców już na następny dzień roboczy.

Rate this post