Nie bez przyczyny to właśnie komoda uznawana jest za jeden z najważniejszych mebli nie tylko w salonie, ale również całym mieszkaniu. Swoją różnorodnością potrafi zaskoczyć, ale i wprowadzić spokój i harmonię tak potrzebne w domowym zaciszu. Niejednokrotnie to ona przyciąga pierwsze spojrzenia odwiedzających nas gości, służąc za swojego rodzaju wizytówkę. Sprawdź już teraz, jak ten niezwykły mebel może stać się kwintesencją domowego wystroju.

  1. Komoda – połączenie funkcjonalności i elegancji.
  2. Jak dopasować komodę do stylu wnętrz?
  3. Biała komoda – najnowszy trend w aranżacji.
  4. Komoda – element aranżacji wnętrz w stylu retro.
  5. Komoda nie tylko w przedpokoju.

Aranżacja wnętrz nie należy do zadań prostych, choć większość ludzi z czystym sumieniem może ją zaliczyć do przyjemnych. Istotny jest każdy szczegół, który może zaważyć o efekcie końcowym. Granica między dobrym gustem a jego kompletnym brakiem jest bardzo cienka, dlatego wszystko musi zgrywać się ze sobą w największym możliwym stopniu. Należy o tym pamiętać zwłaszcza podczas kupna mebli, w tym i komody.

Komoda – połączenie funkcjonalności i elegancji

Mebel, jakim jest komoda, z sukcesem spełnia role funkcjonalnego, jak i eleganckiego wyposażenia. Tylko od nas zależy, do czego będziemy ją wykorzystywać. Możemy w niej przechowywać praktycznie wszystko, od prywatnych rzeczy po książki, płyty czy filmy. Ułożone w dopasowany i przemyślany sposób staną się jednocześnie niepowtarzalną ozdobą. Przy wielu stylach idealnym uzupełnieniem komody są rośliny zielone – od najmniejszych po te dużych rozmiarów. Co jednak najważniejsze, dzięki różnorodności w wyborze możemy bez żadnych trudności dobrać komodę do każdej wielkości pomieszczenia oraz stylu. Zdecydowanie ułatwi to nam pracę przy aranżacji naszego wymarzonego wnętrza.

Jak dopasować komodę do stylu wnętrz?

Każdy styl posiada swoje cechy charakterystyczne, których musimy się trzymać, nie chcąc wprowadzić wizualnego zamieszania czy wręcz pretensjonalności. Osoby szczególnie wrażliwe, często z artystycznym sposobem bycia potrafią tego dokonać, wyrażając samego siebie. Samo w sobie nie jest to łatwe, dlatego początkowo warto skupić się na jednym konkretnym stylu. Najłatwiejszą podpowiedzią, którą możemy się kierować, jest zapewne kolorystyka. Jeśli nasze wnętrze cechuje się klasycznym wyglądem, idealnym wyborem będzie komoda drewniana bądź z materiału przypominającego jego kolory. Z klasycznych rozwiązań sporą popularność cieszą się style rustykalny i prowansalski, które imitują leciwy wiek mebla. Kierując jednak swoją uwagę ku nowoczesnym, designarskim stylom, musimy kierować się zupełnie czymś innym. Nowoczesne komody nie unikają metalowych elementów, a także zróżnicowanej kolorystyki.

Biała komoda – najnowszy trend w aranżacji

Biały kolor przywodzi na myśl wiele pozytywnych skojarzeń. Relaksuje i uspokaja, sprawia, że odpoczynek po ciężkim dniu w pracy staje się w mieszkaniu wyposażonym w meble o takiej kolorystyce wręcz wyczekiwaną przyjemnością. Niemała w tym zasługa białej komody, co widać w ciągle rosnącym na nią zapotrzebowaniu, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne style. Biała komoda nadaje się praktycznie do każdego pomieszczenia, nawet jeśli w po jakimś czasie planujemy zmienić styl w nim panujący. Co więcej, rozwiązanie to jest również praktyczne, w końcu nic tak nie ucieszy panie domu, jak brak widocznego kurzu po zaledwie kilku dniach od ostatnich domowych porządków.

Komoda – element aranżacji wnętrz w stylu retro

Jeśli planujemy wystrój pomieszczenia w prawdziwym stylu retro, nie może w nim zabraknąć komody. Jest to żelazna i permanentna zasada. Dla wielu okresów mebel ten jest wręcz symbolicznym elementem domowego wyposażenia. Dzięki szerokiemu wyborowi wśród najlepszych producentów, otrzymujemy produkty niemal wyjęte z przeszłości. Nie stanowi praktycznie żadnego problemu aranżacja wnętrza w stylu PRL czy nawet wiktoriańskim. Jeśli marzy się komuś wielka biblioteczka w klasycznym stylu, nie może w niej zabraknąć również komody. Zwolennicy tego rozwiązania na pewno docenią rustykalny wygląd wśród wybranych modeli. Co istotne, w każdym z tych rozwiązań komoda może posłużyć w unikalny sposób, przyozdobiona w gramofon czy nawet patefon oraz stertę książek.

Komoda nie tylko w przedpokoju

Jak zostało już wspomniane, komoda jest na tyle uniwersalnym meblem, że pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia. Jest idealnym ozdobnikiem nie tylko przedpokoju, ale również sypialni, jadalni, salonu, a nawet dziecięcego pokoju. Niech nas więc nie ograniczają przyjęte zasady i dajmy się ponieść wyobraźni – kto wie, może rezultat okaże się daleko przekraczający efekt, niż z początku przypuszczaliśmy. Co jednak najistotniejsze, sami producenci od pewnego czasu proponują modele komód pasujące do wielu pomieszczeń. Wychodzą tym na przeciw klientom, u których zauważyli zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania. Dla nas najważniejsze jest, że dzięki temu będziemy mogli dobrać pasujący mebel praktycznie do każdego pomieszczenia, jak również i stylu.

Rate this post