Najpopularniejszym kolorem w łazience jest niewątpliwie biel lub jej odmiana. Biel pomaga osiągnąć minimalistyczny wygląd organizacji, poza tym jak wiadomo jest to kolor, który kojarzy się z czystością. Łazienka jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w naszym domu, dlatego ważne jest, aby wyglądała na czystą i uporządkowaną, co jednak zrobią, aby ta utrzymana w białej kolorystyce była też stylowa?

Jak wystylizować białą łazienkę?

Przede wszystkim warto podkreślić, że biel można pięknie łączyć z szarością i czernią, aby uzyskać monochromatyczny wygląd. Jeśli taki pomysł jest zgodny z Twoim gustem – zacznij od przejrzenia płytek w tym kolorze, aby uzyskać świetną podstawę.

Biała, ceramiczna powierzchnia łazienki z detalami pod postacią czarnych, czy szarych płytek Cersanit bądź innej znamienitej marki będzie stanowić również doskonałą podstawę do dodania odrobiny dodatkowego koloru w postaci zawieszek ściennych, ręczników i innych akcesoriów, bez osłabiania gładkich i wyraźnych, czystych linii.

Jak jeszcze można wykorzystać potencjał białej łazienki?

Odrobina zieleni może zdziałać wiele w małej białej łazience. Niezależnie od tego, czy jest to aloes w doniczce, czy wazon z kwiatami na blacie zlewozmywaka, czy kaktusy ustawione na otwartych półkach, szereg roślin natychmiast ożywi Twoją łazienkę skąpaną w bieli. Nie masz ochoty na żywą roślinność? Dodaj obraz bądź plakat z jednym z tych motywów:

  • krajobraz,
  • kwiaty,
  • botanika.

Czasem wystarczy jeden taki element, aby uzyskać niesamowicie pięknie wizualny efekt, dzięki któremu biała łazienka stanie odrobinę bardziej organiczna.

Natomiast jeśli Twoja biała łazienka nadal wydaje Ci się nieco zimna – spróbuj użyć oświetlenia w stylu vintage i przytulnych dywanów, aby stworzyć kontrast i wprowadzić ciepły wygląd.

Rate this post