Poprawnie działający system wentylacyjny bezpośrednio wpływa na jakość życia domowników i użytkowników budynków. Głównym zadaniem systemu, ogólnie rzecz ujmując jest dostarczanie świeżego powietrza oraz usuwanie zużytego.

Po co jest wentylacja?

Nowoczesne, energooszczędne systemy wentylacyjne zapewniają przyjemny, zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu, niwelując przy tym niepotrzebne straty ciepła. Systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyposażone są w centralę rekuperacyjną, która odzyskuje energię cieplną z wywiewanego powietrza i ogrzewa nią powietrze nawiewane. W sezonie letnim system działa w odwrotnym kierunku, czyli schładza dostarczane powietrze.

Sprawna dystrybucja ciepłego powietrza

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła można dostosować w zależności od indywidualnych potrzeb. Rozprowadzaniem powietrza zajmują się specjalne układy rozdzielaczowe. Powietrze, które trafia do centrali rekuperacyjnej, jest rozdzielane i przesyłane kanałami wentylacyjnymi do poszczególnych pomieszczeń. Instalację rozdzielaczową tworzą elastyczne rury, które bardzo dobrze tłumią hałas i wibracje, dzięki czemu przepływ powietrza jest praktycznie bezgłośny.

Jak powietrze jest dystrybuowane do poszczególnych pomieszczeń? Za pomocą kanałów wentylacyjnych, zakończonych zaworami.

Zainstaluj, ustaw i gotowe!

Zawór Lindab Airy jest przystosowany do wszystkich typów instalacji wentylacyjnych oraz montażu zarówno sufitowego, jak i ściennego. Uchwyt mocujący umożliwia szybki montaż. Przepływ powietrza jest łatwo regulowany jednym prostym ruchem. Potem wystarczy tylko zatrzasnąć front. Tak po prostu!

Dzięki Lindab Airy nadasz nowy wygląd swojemu salonowi, łazience lub sypialni, polepszając jednocześnie mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Lindab Airy to cienki, wydajny zawór powietrza o nieograniczonych możliwościach i najniższym poziomie dźwięku. Dodatkowo jego front może być dobrany kolorystycznie do wnętrza.

Rate this post