Jesteś miłośnikiem naturalnych materiałów i stawiasz na uniwersalne rozwiązania? Stara cegła na pewno jest w kręgu Twoich zainteresowań. Jeżeli nie zdobi jeszcze ścian Twojego domu, to najwyższy czas, aby to zmienić. Zaproś czerwoną cegłę do swojego wnętrza!

Cegła dekoracyjna w salonie – na której ścianie ją umieścić?

Jednym z miejsc, które możesz udekorować cegłą z rozbiórki jest centrum Twojego domu – pokój dzienny. To w nim znajdziesz przynajmniej kilka stref, które ozdobione cegłą zachwycą zarówno domowników, jak i przybywających gości. Cegłę dekoracyjną możesz położyć przede wszystkim na ścianie telewizyjnej. Z reguły jest to najczęstszy wybór właścicieli mieszkań, jeżeli chodzi o dekorację ścian w salonie. Ale płytki z prawdziwej cegły świetnie zaprezentują się także na kominku, tworząc klimatyczny kącik do wypoczynku. Mając otwartą przestrzeń dzienną, czerwona cegła fantastycznie sprawdzi się ułożona na ścianie przy stole jadalnianym.

Płytki z cegły na ścianę i podłogę – do jakiego stylu pasują?

Nie ulega wątpliwości, że retro cegła to materiał, który kojarzy nam się głównie z klimatem minionych epok. Choć w architekturze była używana głównie jako materiał konstrukcyjny, to z biegiem czasu stała się jednym z czołowych materiałów dekoracyjnych. Cegła z rozbiórki cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród architektów wnętrz, jak i mieszkańców, którzy poszukują niebanalnych pomysłów na aranżację pomieszczeń. To nieprawda, że cegła dekoracyjna pasuje wyłącznie do stylu industrialnego czy też loft. Owszem, w nim wygląda spektakularnie, ale stara cegła równie dobrze odnajduje się w stylu rustykalnym, prowansalskim, klasycznym, a nawet skandynawskim i nowoczesnym.

Stara cegła na ścianie – jak ją położyć, by zachwycała?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, wybór koloru cegły nie jest jedyną ważną rzeczą. Równie istotny jest sam montaż. Choć możesz zdecydować się na montaż własnoręczny, to wcześniej wybierz styl murowania cegły, a kolejno odwzoruj go podczas klejenia płytek ceglanych. Najbardziej popularny, a tym samym najczęściej wybierany styl układania płytek z prawdziwej cegły to wiązanie wozówkowe. Możliwości jest jednak o wiele więcej. Pozostaje Ci między innymi wiązanie krzyżowe, amerykańskie, główkowe czy blokowe. Jeżeli nie jesteś przekonany, który sposób wybrać, skonsultuj się ze sklepem, w którym dokonywałeś zakupu płytek z cegły na ścianę. Z pewnością podpowiedzą Ci, które rozwiązanie warto wybrać.

Rate this post