Czysta elewacja to nie tylko gwarancja zachowania jej estetycznego wyglądu na długi czas, ale również wiele korzyści natury typowo technicznej. Przede wszystkim, jeśli zadbamy w należyty sposób o zewnętrzną część budynku, możemy liczyć na zachowanie właściwości termoizolacyjnych oraz skuteczne zabezpieczenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Dlaczego jeszcze warto przeprowadzać regularne mycie elewacji?

Czysta elewacja – na jakie korzyści można liczyć?

To z jaką szybkością brudzi się zewnętrzna część budynku jest zależne przede wszystkim od jego lokalizacji. Im bliżej drogi znajduje się obiekt, tym większa ilość zabrudzeń. Dużo zależy również od materiału z jakiego wykonana jest elewacja. W praktyce, im większe ryzyko osadzania się brudu, tym częściej trzeba przeprowadzać mycie. Zaniedbanie tego typu czynności wpływa na skrócenie żywotności zewnętrznej części budynku. To z kolei niesie ze sobą konieczność wykonania remontu, który może być bardzo kosztowny.

Regularne mycie elewacji, wykonywane przez doświadczone firmy, które posiadają profesjonalne narzędzia to zatem najlepszy sposób na wydłużenie żywotności. Niestety, zarówno zabrudzenia, glony, algi oraz zarodki stanowią poważne zagrożenie i przyczyniają się do szybszego niszczenia.

Mycie elewacji – co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Kolejnym skutkiem zaniedbania kwestii związanych z czyszczeniem jest obniżenie wartości rynkowej budynku. Oprócz tego, jeśli dojdzie do uszkodzenia zewnętrznej powłoki lub materiału termoizolacyjnego, jest duże ryzyko osłabienia skuteczności ocieplenia, co niesie ze sobą konieczność wykonywania kolejnych napraw. Profesjonalne firmy zajmujące się myciem używają preparatów, które przeciwdziałają agresji mikrobiologicznej. Jeśli chodzi o metody czyszczenia, największą skuteczność zapewniają usługi składające się z trzech etapów. W tym przypadku wykonuje się mycie wodą pod ciśnieniem, odkażanie oraz zastosowanie preparatów zabezpieczających powierzchnię.

5/5 - (1 vote)