Spis treści
Gdy branża budowlana przeżywa ponowny rozkwit, a nowe apartamentowce, magazyny, galerie handlowe i inne kompleksy rosną jak grzyby po deszczu, konieczne jest stosowanie nowoczesnych urządzeń, które pozwolą w bardziej wydajny, efektywny sposób wspomóc prace budowlane. Właśnie dlatego wiele firm decyduje się obecnie na wynajem podnośników nożycowych, które doskonale sprawdzają się w pracach na wysokościach.
Dlaczego wynajem podnośnika to dobry pomysł?
Duże przedsiębiorstwa, które przez cały rok dysponują dużą liczbą zleceń i nieograniczonym budżetem mogą pozwolić sobie na zakup podnośników koszowych czy nożycowych. Dzięki temu prace budowlane postępują szybko i sprawnie, a koszt zakupu zwraca się w niedługim czasie.
Co jednak z mniejszymi firmami, które posiadają ograniczony budżet lub sporadycznie przyjmują zlecenia, w których konieczne jest korzystanie z podestów ruchomych? W takich przypadkach, znacznie lepszym rozwiązaniem niż inwestowanie w drogi sprzęt jest wynajem podnośników.
Zalety wynajmu to między innymi:
- możliwość wypożyczenia sprzętu tylko na okresy, gdy jest on niezbędny w firmie,
- opcja wynajmu krótkoterminowego (nawet na 1 dzień) lub długoterminowego (na kilka, kilkanaście miesięcy),
- możliwość wliczenia kosztów najmu do kosztów uzyskania przychodu.
Ponadto, dużym atutem jaki daje wynajem podnośników jest możliwość wypożyczenia urządzenia jak najlepiej dopasowanego do potrzeb i wymagań – o konkretnych parametrach takich jak udźwig, wysokość robocza czy nawet napęd.
Podesty ruchome nożycowe – charakterystyka
Podnośniki nożycowe należą do kategorii podestów ruchomych napędzanych mechanicznie. Ich budowa jest bardzo specyficzna, tak że nie sposób pomylić ich z żadnym innym urządzeniem. Konstrukcja opiera się na sporych rozmiarów platformie zabezpieczonej barierkami, która unosi się na dwóch skrzyżowanych siłowników. Stąd wywodzi się też nazwa na te podnośniki – nożycowe.
Jeśli chodzi o możliwości podnośników nożycowych to są one imponujące. Szczególnie, gdy mowa o maksymalnej wysokości podnoszenia, która (w zależności od modelu pojazdu) sięga nawet 20 metrów. Oznacza to, że pracownicy, gdyż podesty nożycowe służą głównie do unoszenia ludzi, mogą szybko dostać się na wskazaną wysokość i dokonać tam niezbędnych prac.
Podnośnik nożycowy – zastosowanie
W jakich pracach można wykorzystuje się najczęściej podnośniki nożycowe? Właściwie nie ma żadnych ograniczeń co do ich zastosowania, poza wystarczającym miejscem oraz zezwoleniami pracowników na prace na dużych wysokościach. Z pomocy podnośników nożycowych korzysta się zazwyczaj w branży budowlanej, gdzie sprawdzają się podczas budowy czy składania metalowych konstrukcji hal i magazynów. Nie straszne im także prace związane z dekarstwem, ocieplaniem budynków czy inne z zakresu prac wysokościowych.
Jednak wynajem podnośnika nożycowego może opłacić się także w przypadku innych zadań, np. z zakresu utrzymania czystości – takich jak mycie okien w biurowcach, mycie elewacji czy wymiana i czyszczenie elementów np. orynnowania.
W branży przemysłowej także korzysta się z podestów nożycowych i podnośników koszowych, które często są pomocne np. podczas napraw czy konserwacji zautomatyzowanych systemów, do których nie sposób dotrzeć bezpośrednio od dołu.
Wynajem podestów ruchomych – podsumowanie
Podnośniki przegubowe i podnośniki koszowe to zaawansowane urządzenia o dużej wysokości roboczej, które ułatwiają dotarcie do położonego wysoko miejsca pracy. Wynajem zwyżek stanowi wygodne i korzystne ekonomicznie rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie w mniejszych i średniej wielkości firmach, dając możliwość pracy na dużych wysokość wtedy, gdy wymaga tego zlecenie. Warto wykorzystywać nowoczesne podesty ruchome w pracy i tym samym podnosić jakość i efektywność oferowanych usług.