Wanna narożna to jeden z dostępnych typów takich produktów. Sprawdza się ona w określonych wnętrzach, gdzie konieczne jest maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Gdzie warto postawić na wanny narożne? Jaki model takiego produktu sprawdzi się najlepiej?

Gdzie warto postawić na wannę narożną?

Wanna narożna jest strzałem w dziesiątkę w przypadku pomieszczeń średnich lub dużych. Z jej wykorzystaniem można wydzielić w danym wnętrzu przestrzeń do kąpieli, co pozwala na jeszcze lepsze zaplanowanie pozostałych elementów wyposażenia. Zazwyczaj takie modele wanien są szersze, ale krótsze. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na podobny produkt warto sprawdzić, czy spełni on Twoje wymagania pod względem dokładnych wymiarów.

Istnieją wanny narożne, które z powodzeniem można zmieścić nawet w bardzo małych łazienkach. To dobry wybór, np. w sytuacji, gdy pomieszczenie ma nietypowy układ i występują w nim różne wnęki. W ten sposób można zagospodarować przestrzeń, a jednocześnie uzyskać znacznie ciekawszy efekt niż w przypadku wanien prostokątnych.

Jaką wannę narożną warto wybrać?

Istnieje wiele typów wanien narożnych. Większość z nich to te wykonane z akrylu, ale niekiedy znaleźć można także modele żeliwne, stalowe czy nawet marmurowe. Istnieje również podział na wanny odsłonięte oraz takie, które trzeba zabudować. Najczęściej robi się to poprzez pokrycie ich powierzchni kafelkami. Wanny do zabudowy prezentują się dobrze w miejscach, w których stawia się na dopasowanie wszystkich elementów armatury do ścian czy podłogi.

Wanny narożne są dostępne także w wersji z hydromasażem. Wiele osób decyduje się również na domontowanie do nich specjalnego parawanu. W ten sposób można brać również prysznic bez obawy o rozpryskiwanie się wody po całym pomieszczeniu.

Wybierając wannę, trzeba zwrócić uwagę również na jej wymiary. Zwykle takie produkty mierzą 75×175 cm. Zdarzają się także modele o zupełnie innych wymiarach, stworzonych z myślą o mniejszych łazienkach.

5/5 - (1 vote)