Urządzenie małej łazienki w taki sposób, aby wyróżniała się funkcjonalnością i dopracowanym wykończeniem, często okazuje się dużym wyzwaniem. Niewielka powierzchnia łazienki niekiedy zmusza nas do rezygnacji z rozwiązań, które ułatwiają codzienne życie, ponieważ zajmują one zbyt wiele cennego miejsca. Do takich elementów wyposażenia łazienki należą między innymi bidety, które mimo swojej funkcjonalności i zapewnienia łatwego dbania o higienę osobistą, nie mieszczą się w niektórych wnętrzach. Dlatego też w ofercie marki Laufen znalazły się nowoczesne toalety myjące z serii Cleanet, które w rozmiarze standardowej miski WC łączą w sobie funkcje toalety i bidetu. Warto dowiedzieć się, czym wyróżniają się poszczególne modele i zdecydować, czy są godną uwagi inwestycją na długie lata.

Co sprawia, że toalety myjące Cleanet świetnie sprawdzą się w mniejszych łazienkach?

Proponowane przez markę Laufen toalety myjące Cleanet występują w wersji podwieszanej, dzięki czemu sprawiają, że przestrzeń w łazience wydaje się optycznie większą. Ponadto klienci mogą zdecydować się na modele w dwóch różnych rozmiarach: nieco większymi wymiarami cechuje się toaleta myjąca Riva (60 x 41,5 cm), a mniejszymi model Navia (58 x 37 cm). Warto przy tym wspomnieć, że obydwie toalety wyróżnia uniwersalny design misek ceramicznych, który bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Estetyka wykonania i ponadczasowe wzornictwo sprawiają również, że na pierwszy rzut oka toalety myjące ciężko jest odróżnić od standardowych modeli, dzięki czemu klienci nie muszą martwić się o odstające kable czy inne elementy montażowe tego typu misek.

Toalety myjące zapewniają domownikom łatwe dbanie o higienę osobistą za sprawą możliwości ustawienia 7 poziomów siły natrysku strumienia, pozycji dyszy oraz temperatury wody. Tego typu ustawień można dokonać za pomocą specjalnego pokrętła znajdującego się z boku miski, a także za pomocą aplikacji lub pilota (w modelu Riva). Ponadto domownicy mogą stworzyć profil użytkownika z preferowanymi ustawieniami – w przypadku toalety myjącej Riva pojawia się możliwość stworzenia aż 4 profilów, dla toalety myjącej Navia jest to jeden profil. Co więcej, obydwa modele wyróżniają się bardzo dobrą izolacją dźwiękową, co pozwala znacznie ograniczyć odgłosy korzystania z toalety.

Nowoczesne toalety myjące, które same dbają o swoją czystość

Oprócz tego, że proponowane toalety myjące zapewniają łatwiejsze dbanie o higienę osobistą, cechują się również funkcjami, które pozwalają na utrzymanie w czystości miski WC oraz całego mechanizmu myjącego. Warto w tym miejscu wspomnieć o powierzchni ceramicznej miski z powłoką Laufen Clean Coat, na której wolniej gromadzą się zanieczyszczenia oraz bakterie. Ponadto w toaletach myjących pojawia się bezkołnierzowa miska WC, która pozbawiona jest kołnierza, czyli przestrzeni gromadzącej najwięcej zarazków czy bakterii. W każdym modelu występuje również mechanizm dokładnego czyszczenia dyszy myjącej przed i po każdym użyciu, a także automatyczny program usuwania kamienia. W modelu Riva występuje dodatkowo czyszczenie termiczne wodą o temperaturze wynoszącej 70 stopni, co pozwala na skuteczne pozbycie się ewentualnych bakterii i drobnoustrojów.

5/5 - (1 vote)