Czy zastanawiałeś się kiedyś nad wyposażeniem swojego domu lub mieszkania w inteligentne systemy takie jak czujniki otwarcia okien, detektory dymu, mechanizmy służące do zdalnego zwijania lub rozwijania rolet, alarmy lub zamontowania w nich inteligentnych drzwi? Wiele osób ceni sobie bezpieczeństwo, jakie zapewniają one domownikom.

Metody inteligentnego otwierania drzwi

Istnieje kilka sposobów na otwarcie drzwi z zastosowaniem nowoczesnych technologii pozwalających na uniknięcie konieczności użytkowania tradycyjnego klucza. Pierwszy z nich to otwieranie drzwi za pomocą karty magnetycznej czy też breloka. Tego typu systemy są bardzo korzystne ze względu na to, że dostęp do domu mają wyłącznie posiadacze karty czy też breloka a w przypadku ich zagubienia kod dostępu może być z łatwością wykasowany z pamięci zamka, a następnie wprowadzony nowy. Idealnie sprawdzają się nie tylko w domach, ale także w miejscach do których dostęp ma większa liczba osób (przy jednoczesnym ograniczeniu ilości użytkowników z dostępem do wnętrza) czyli na przykład w firmach.  Równie popularne – zwłaszcza w blokach – jest klawiatura numeryczna. Ogromną zaletą tego typu systemu jest to, iż użytkownicy nie muszą nosić przy sobie żadnych przedmiotów umożliwiających wejście: kluczy, kart, breloków czy telefonów. Wystarczy, że znają oni kod dostępu, który muszą wprowadzić z użyciem klawiatury. Może on także zostać z łatwością przekazany innym osobom, które mają zyskać dostęp do domu (co stanowi zarówno zaletę jak i wadę tego rozwiązania). Współcześnie coraz większą popularność zyskują także zamki biometryczne (otwierane na odcisk palca – istnieje możliwość wprowadzenia do bazy danych odcisku kilku użytkowników lub zamki otwierane za pośrednictwem aplikacji w smartfonie. Wszystkie te rozwiązania znacząco podwyższają komfort życia.

Zalety posiadania inteligentnych drzwi

Posiadanie inteligentnego zamka jest doceniane przez wielu ich właścicieli ze względu na to, iż dzięki temu nie muszą oni nosić ze sobą tradycyjnych kluczy, a co za tym idzie – wyeliminowane zostaje prawdopodobieństwo ich zagubienia przez co do domu mogłyby się dostać przypadkowe osoby, które ten klucz odnajdą. Inteligentne drzwi to także rozwiązanie szczególnie przydane gdy ma się dzieci – mogą one zostać otwarte przez rodziców zdalnie za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie lub też za pomocą odcisku palca dziecka czy po wbiciu specjalnego kodu. Drzwi z inteligentnymi zamkami są bardzo łatwe w programowaniu a wykonanie tej czynności zajmuje niewiele czasu. Przy niewielkich kosztach znacząco zostaje zwiększone bezpieczeństwo domowników.

Rate this post