Moja żona nie rozstaje się z dwoma aplikacjami na telefonie. Jedną z nich jest IG, zaś drugą, co chyba oczywiste dla każdej osoby będącej w fazie wykańczania domu, czy mieszkania jest aplikacja Allegro. Dlaczego, o tym piszę? Otóż Allegro w obecnej sytuacji jest bodaj najpopularniejszą i ba najwygodniejszą platformą do robienia zakupów w Polsce. Proces wyboru i kupna małżonka ogarnęła do perfekcji, a paczkomat najbliżej do domu, często jest wypełniony naszymi paczkami.

Co kupujemy na Allegro?

Wszystko! Poważnie wszystko… ostatnio nawet chleb odbierałem z paczkomatu, ale to już chyba nie powinno nikogo dziwić. Kupujemy przede wszystkim rzeczy kuchenne lub i rzeczy dla zwierzaków. Z tego co najbardziej się opłaca kupować, to przedmioty zużywalne, takie jak przyprawy, mąki, ryż, czy właśnie karma dla psów i kotów. Aplikacja przy okazji świetnie nam przypomina na ile wystarczają nam dane produkty i jeszcze się nie zdarzyło, aby czegoś w domu nam zabrakło. Nawet jeśli brakuje, to dwa kliknięcia i jutro odbieramy paczkę z paczkomatu lub od kuriera. Kolejna kwestią są zakupy okazjonalne, bo potrzebny strój na zabawę na córki, a bo tarcze do szlifierki się skończyły, albo komuś z nas popsuł się telefon. Już nawet nie szukamy po sklepach, a przy obecnym czasie pandemii – szczerze nawet nam się nie chce wychodzić z domu. Chwila moment, wybór i jest, według nas to obecnie najszybsza i najlepsza forma zakupów w sieci.

O co zatem chodzi z tymi meblami…

Tak naprawdę zaczęło się niewinnie, na allegro kupowaliśmy lampy do całego domu, włączniki i kilka innych pierdołek. Wcześniej nie kupowaliśmy mebli przez Internet, a tym bardziej przez Allegro, bo wydawało nam się to mało logiczne. Łatwiej było pojechać do salonu meblowego, przymierzyć, usiąść, czy zobaczyć na żywo.

Jednak ostatnia wizyta w nowym dużym salonie meblowym znanej marki nas totalnie rozczarowała.

Nie dość że trzeba się było nachodzić, po drugie prawie nic, co nam się podobało nie było dostępne od ręki, a w dodatku zaśpiewali nam prawie 200zł za transport, za odległość kilku kilometrów. No przykro nam… ale tak się właśnie traci klientów. Pierwszym meblem kupionym przez Allegro był nasz ukochany narożnik, skonfigurowaliśmy sobie dokładnie taki jak chcieliśmy, transport był tańszy niż ten z salonu, a sam narożnik prawie różnił się ceną od salonu o kilkaset złotych. Stwierdziliśmy, że przy naszych zwierzakach i tak długo nie wytrzyma, więc dlaczego nie spróbować? Narożnik przyjechał chyba po 14 dniach, tutaj warto zwrócić na aukcjach uwagę, jak szybko dany mebel będzie dostępny u nas, są takie, które oczywiście sprzedający posiadają na stanie, ale przy większych meblach typu łóżka, trzeba swoje odczekać, na pewno jednak dostarczany jest w podanym terminie i tak się też w przypadku narożnika stało. Przyjechał – wszystko okey, super jakość za naprawdę rozsądne pieniądze, 1:0 dla Allegro.

Kolejne meble jakie kupiliśmy przez Allegro to nasze łóżko do sypialni, łóżko z pokoju córki, komoda, stół, stolik kawowy, krzesła, toaletka, czy też stoliki nocne. Dużym plusem zakupów przez sieć jest to, że możemy dobrać wszystkie meble w jednym stylu, nawet jeżeli jeden sprzedający nie ma tego idealnego dla nas rozwiązania, to są setki innych wystawców, dzięki czemu można dobrać wszystkie meble w domu tak, aby do siebie pasowały.

Ostatnio córka zapragnęła mieć „gniazdo”, taki fotel wiszący, który najczęściej znajduje się na tarasie. U nas na lato na pewno też tam się znajdzie, obecnie znajduje się u niej w pokoju i jest to mebel, z którego jest chyba najbardziej szczęśliwa w całym domu. Gniazdo, a jakże również zamówiliśmy przez Allegro. Tego zakupu trochę się obawialiśmy, bo różne są opinie, ale przyjechał naprawdę profesjonalnie zapakowany, a jakościowo o wiele lepszy, aniżeli te z marketów.

Czy nie boicie się zamawiać mebli przez Internet?

Jasne że nie. Szczególnie jeśli chodzi o platformę Allegro. Nie dość, że zakupy są bezpieczne, to jeżeli czegoś brakuje, a zdarzyło się kilka razy, że zabrakło śrubek, jakiegoś kółeczka, czy innej małej rzeczy, to sprzedający zawsze stawali na wysokości zadania i maksymalnie 2 dni później otrzymywaliśmy przedmioty, których brakowało. Nie były to rzeczy, których potrzebowaliśmy niezbędnie. Dla przykładu zamawialiśmy stojak na hamak i bardzo martwił nas sęk w jednej z desek, raz że nie wyglądał, a dwa baliśmy się jak zniesie zimę i czy po prostu nie pęknie. Żona napisała do Pana i nazajutrz otrzymaliśmy nową deskę bez sęku. Nie było żadnego odsyłania, zwrotów, czy problemów. Sprzedający, przynajmniej Ci na których my trafiamy nigdy nie robili nam pod górkę. Pamiętam jak chyba do stolika otrzymaliśmy pięknie zapakowaną paczuszkę z cukierkami, miłe i naprawdę świetne podziękowanie za zakup.

Czy są rzeczy, których byście nie zamówili przez Allegro?

W zasadzie chyba nie ma takiej rzeczy. Nawet krany i baterie w domu mam zamówione przez Allegro. Tutaj przyznam się szczerze, że nigdy nie zamawialiśmy dużej elektroniki. Nie wiem i nie próbowałem zamawiać dużego telewizora. Małe monitory czy tv owszem i przychodziło wszystko w najlepszym porządku. Zastanowiłbym się nad glazurą, raz że jest strasznie ciężka, a dwa podatna na uszkodzenia.

Dlaczego tak bardzo lubimy Allegro?

Przede wszystkim to ogromna oszczędność czasu, zakupy możemy robić wszędzie i w każdej chwili. Tak jak wspomniałem wcześniej zarówno bezpieczeństwo, jak i szybkość transakcji pozwala nam zamawiać wszystko od małych włączników świateł, na meblach kończąc. Zerknijcie śmiało do aplikacji, my nie żałujemy żadnego zakupu.

Rate this post