Usługi dźwigowe stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, podczas wielu prac budowlanych niezbędne będzie wykorzystanie dźwigów, żurawi. Umożliwią one podniesienie bardzo ciężkich przedmiotów na znaczne wysokości, co może być znaczącą zaletą podczas budowy większych obiektów, wieżowców bądź mostów.

Firmy wynajmujące dźwigi – kształt koszów i zakres usług

Coraz więcej firmy na rynku w swoich działaniach umożliwia wypożyczenie odpowiednich maszyn, które umożliwią wykonanie tak trudnych i wymagających wysokiego udźwigu prac. Firmy te zazwyczaj dodatkowo oferują obsługę wypożyczonych maszyn. Najwięcej informacji na temat danej firmy można uzyskać, dokładnie zapoznając się ze stroną internetową danego przedsiębiorstwa. Można na niej znaleźć informacje dotyczące wszelkich aspektów odnośnie do wypożyczenia sprzętu, jak i cennik oraz rodzaje wypożyczonych marzeń.

Niekiedy cena konkretnych usług jest uzależniona od wielu czynników dlatego koszty, są ustalane indywidualnie pod danego klienta. Z usług, jakie oferują nam firmy zajmujące się wypożyczeniem dźwigów samojezdnych z operatorem, żurawi wieżowych mogą skorzystać jednakowo ekipy budowlane, czy indywidualni klienci. Jeśli jako samodzielne osoby nie wiemy dokładnie jakiego sprzętu potrzebujemy, warto zadzwonić lub zgłosić się do firmy, gdyż specjaliści pomogą rozwiązać podane problemy, którzy dobiorą oni specjalną maszynę, która umożliwi spełnienia wszystkich oczekiwań oraz zaproponują dodatkową obsługę.

zurawie-wiezowiec

Uprawnienia i kurs operatora dźwigów

Obsługa dźwigów i żurawi nie należy do najłatwiejszych i aby dobrze wykonywać dane prace, należy mieć spore doświadczenie. Uprawnienia do operowania dźwigiem i możesz uzyskać, odbywając specjalistyczne szkolenie i kurs dźwigowego. Uprawnienia na żurawie wieżowe w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT są ważne 5 lat i na 3 m-ce przed upływem tej daty specjalnym wnioskiem złożonym w UDT można je przedłużyć. 

Praca na stanowisku operatora żurawi wieżowych to wymagające zajęcie. Operator dźwigu budowlanego nie może chorować na lęk wysokości, być osobą skrupulatną i dokładną, która nie ma problemów z pracą zespołową oraz porozumiewaniem się z innymi pracownikami placu budowy.

Od operatora żurawi wymaga się dużej odporności psychicznej na pracę w stresującym środowisku, umiejętności zachowania zimnej krwi, kondycji, która pozwoli mu na zajęcie miejsca w kabinie żurawia (w windę wyposażone są jedynie najwyższe dźwigi). Co więcej, operator podczas realizowania obowiązków zawodowych musi brać dużą odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje oraz innych pracowników.

Dźwig samojezdny i żurawie wieżowe – zastosowanie

Dźwigi i żurawie wykorzystywane są bardzo często podczas bardziej skomplikowanych pracy. Powszechnie zdarza się, że na jednej budowie pracuje wiele maszyn, które uzupełniają swoje działania. Budowa wysokiego obiektu, na przykład wieżowca lub apartamentowca wymaga użycia sporej ilości sprzętu, który ułatwi pracę i znacznie przyspiesza podejmowanie kolejnych kroków.

Żurawie wieżowe są często potrzebne podczas budowy mostów. Dzięki nim można możliwe jest wysunięcie na znaczną odległość sporych ciężarów, a kluczowe tu będzie manipulowanie silnym ramieniem maszyny.

Usługi dźwigowe są dość popularne i wiele firm remontowych korzysta z tego typu usług. Wysokie maszyny z dużym udźwigiem są niezbędne do wykonania wielu pracy podczas budowy. Firmy zajmujące się wypożyczaniem dźwigów, żurawi oferują bardzo duży wybór maszyn. Jak wiadomo do różnego rodzaju prac, niezbędne będą odmienne urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w konkretnych sytuacjach. Aby zapoznać się z tym, jakimi maszynami dysponuje konkretna firma, najlepiej zadzwonić bezpośrednio do placówki lub sprawdzić stronę internetową, która z pewnością zawiera takie informacje.

Odpowiednie maszyny sprawią, że praca będzie całkowicie bezpieczna. Możliwość wypożyczenia maszyn jest niezwykle pomocna zwłaszcza podczas wykonywania skomplikowanych prac budowlanych.

Rate this post