Chcesz dodać swojej sypialni jeszcze więcej charakteru? A może planujesz całkowitą zmianę wystroju na bardziej stonowany i przytulny? W obu przypadkach niezbędne będą dobrze dobrane dekoracje. Obrazy sprawdzą się w tej roli. Jak je dobrać do wystroju i o czym pamiętać przy zakupie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Umiejscowienie obrazu ma znaczenie!

Wiesz, że rodzaj dobranych dekoracji do sypialni ma kluczowe znaczenie dla Twojego komfortu podczas snu i popołudniowego wypoczynku? W końcu wnętrze, w jakim śpimy, zawsze powinno być urządzone w taki sposób, aby ułatwić nam zasypianie i relaks. Warto więc postawić na stonowane dekoracje, które wprowadzą domowników w stan wyciszenia i spokoju ducha. Przykładem tego typu ozdób są właśnie obrazy!

Obrazy, zdjęcia lub plakaty są zawsze dobrym pomysłem. Jak je jednak rozmieścić na ścianach? Kluczowe jest tutaj położenie łóżka. Pamiętaj, że obraz, który zawiesisz naprzeciwko, będzie jedną z pierwszych rzeczy, jaką zobaczysz bezpośrednio po obudzeniu. Warto więc, aby motyw był w tym przypadku dobrze przemyślany! Również obraz nad łóżkiem jest szczególnie ważny. To prawdopodobnie pierwsza rzecz, jaką zobaczysz bezpośrednio po wejściu do pokoju. Powinna wprowadzać domowników w pozytywny i przytulny nastrój.

Na jakie motywy obrazów warto postawić?

Motywy dekoracji w sypialni zawsze powinny służyć wyciszeniu emocji i myśli przed snem. Warto więc postawić na obrazy o łagodnej palecie barw, pozbawione intensywnych, kolorowych elementów. Również dynamika samego obrazu jest ważna. Ważne, aby obraz był statyczny i nie pobudzał domowników do działania – tego typu propozycje świetnie sprawdzą się w kuchni, czy przedpokoju. Oto najlepsze motywy, które zawsze zdają egzamin!

Zdjęcia w ramkach z motywem krajobrazu – to zdecydowanie propozycja ponadczasowa. Krajobrazy doskonałe do sypialni to m.in. łąki, kwiatowe pola, jeziora, czy panoramy górskie. Ważne jest to, aby barwy na zdjęciach były ciepłe i wprawiały w pozytywny, wyciszający nastrój.

Obrazy impresjonistyczne dzięki łagodnym liniom doskonale sprawdzają się właśnie w sypialni! Ich romantyczny, marzycielski nastrój pozwala odpocząć oczom przed snem od nowoczesnej, wpisanej w kontury i szablony formy miasta i nowoczesnej architektury. Tego typu propozycje doskonale inspirują do tworzenia rozbudowanych, pięknych historii podczas snu!

Wzory przypominające tapety to propozycja doskonała dla osób ceniących sobie spokój u uporządkowaną formę. Powtarzające się motywy świetnie wpływają na nasze samopoczucie, dają poczucie pewności i bezpieczeństwa – niezbędne do dobrego i głębokiego snu! Tego typu kompozycje świetnie sprawdzają się również w zestawieniu z gładką, pozbawioną innych dekoracji ścianą.

Motywy roślinne kojarzą się ze spokojem i naturą. Dzięki nim można łatwo wprowadzić do wnętrza sypialni jeszcze więcej przytulnej i ciepłej atmosfery. Stanowią doskonały kontrast z nowoczesną architekturą i surowym klimatem miasta.

Sentencje to absolutny strzał w dziesiątkę, jeśli bezpośrednio po przebudzeniu potrzebujesz solidnej dawki pozytywnej energii. Motywują do działania i dodają energii, jednocześnie nie przeszkadzając domownikom przed snem.

Obrazy z motywem Twojego hobby to propozycja, która zawsze jest strzałem w dziesiątkę. Otaczając się przed snem tym, co lubimy, gwarantujemy sobie głęboki, komfortowy i spokojny sen. Tego typu propozycje obrazów witające nas o poranku przypominają nam również o doskonaleniu się i wyznaczaniu sobie kolejnych celów!

Abstrakcje doskonale sprawdzają się właśnie w sypialni! Dzięki temu, że stymulują naszą wyobraźnię, pozwalają tworzyć rozbudowane i intensywne historie podczas snu. To gwarancja odpoczynku i relaksu. Pamiętaj jednak o doborze przytulnych, ciepłych kolorów!

Motywy podróżnicze są zawsze doskonałym pomysłem! Możesz postawić zarówno na obrazy z miejscami, które odwiedziłeś i masz z nimi pozytywne wspomnienia lub wręcz przeciwnie! Wybierz lokacje, które chciałbyś odwiedzić i są Twoim wymarzonym celem podróży. Mając tego typu marzenia, gwarantujemy sobie przyjemne, podróżnicze sny!

Mamy nadzieję, że zainspirujesz się i z łatwością znajdziesz propozycję obrazu do swojej wymarzonej sypialni. Powodzenia!

Rate this post