Bezproblemowy dostęp do energii elektrycznej to w dzisiejszych czasach konieczność. Jest wiele sytuacji, w których niezbędne jest podłączenie do prądu, jednak nie ma możliwości skorzystania z sieci elektrycznej. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest generator prądu firmy Karcher.

Generator prądu to wielofunkcyjne urządzenie wytwarzające energię elektryczną, zapewniające bezpieczny dostęp do prądu. Zwykle jest wykorzystywane na placach budowy, gdzie jeszcze nie doprowadzono elektryczności. Awaryjnie może też zapewniać bezpieczeństwo w miejscach, gdzie nigdy nie powinno zabraknąć energii, m.in. w szpitalach, hotelach, serwerowniach, chlewniach, wielkich chłodniach czy zakładach przemysłowych.  

Agregat prądotwórczy – przyda się w domu i na wakacjach

Jednak generatory prądu bywają nieodzowne w wielu sytuacjach życia codziennego. Doskonale sprawdzą się w warunkach domowych jako awaryjne zasilanie na czas przerwy w dostawie prądu. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla mieszkańców niewielkich miejscowości położonych z dala od dużych miast, jedynie w okolicy pól czy lasów. Agregat prądotwórczy może się też przydać w czasie wolnym lub na wakacjach, choćby do zasilania samochodu kempingowego, łódki lub jachtu. 

Generator prądu Karcher – zasilanie na wiele godzin

Generatory prądu Karcher umożliwiają dostarczenie energii przez długi czas – od 5,5 do nawet 12 godzin. W tym czasie zapewniają zasilanie jednofazowe i trójfazowe. Są też bardzo wytrzymałe dzięki solidnym i pojemnym silnikom benzynowym, zgodnym ze standardami emisji EU STAGE V. Cechuje je również wysoka wydajność. Z pewnością ważne jest także i to, że są dostosowane do pracy w trudnych warunkach – posiadają solidną, stalową konstrukcję, która chroni je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Posiadają również ochronę przed przeciążeniami oraz wskaźnik niskiego poziomu oleju. Z kolei dzięki zainstalowanemu elektrycznemu włącznikowi możliwe jest szybkie i łatwe włączanie maszyny.

Dla wygody użytkowników generatory energetyczne Karcher posiadają specjalną konstrukcję ułatwiającą transport, m.in. składaną dźwignię i duże, płaskie kółka. To sprawia, że dość wygodnie można się z nimi przemieszczać nawet w trudnym terenie. 

generator-pradu-karcher-pgg-3-1-1-042-207-0

Agregaty prądotwórcze – liczy się niezawodność 

Agregaty prądotwórcze Karcher posiadają też dodatkowe funkcje, które nie tylko sprawiają, że są one wygodne w użytkowaniu, ale również niezawodne. Zostały m.in. wyposażone w gniazdo 12V DC, które pozwala korzystać z dodatkowych narzędzi, a także wyświetlacz stanu pracy umożliwiający stałe monitorowanie jego funkcjonowania. Przydatne mogą być też wspomniane wcześniej wskaźniki niskiego poziomu paliwa i oleju, które pozwala na uniknięcie niespodziewanych sytuacji, a co za tym idzie również przestojów w pracy.

Generator prądu – nie trzeba kupować, można wypożyczyć

Zdarza się jednak, że koszt zakupu generatora prądu może być za wysoki w stosunku potrzeb, którym powinien on sprostać np. gdy jest potrzebny jedynie na czas budowy lub remontu domu. Wówczas warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usługi, jaką jest wypożyczalnia maszyn i sprzętu.

Wypożyczenie agregatorów prądotwórczych jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem, w sytuacji, gdy urządzenie będzie wykorzystywane wyłącznie w określonym przedziale czasowym. Wówczas koszty związane z jego użytkowaniem nie są zbyt duże, a prąd zapewniony dokładnie tam, gdzie jest w danej chwili najbardziej potrzebny.

Rate this post