Rozwiązania Smart Home są z roku na rok coraz to popularniejszym systemem wśród osób mieszkających w domach o różnym stopniu wielkości. Z reguły inteligentne urządzenia przejmują powoli rolę człowieka w wykonywaniu codziennych czynności. Przede wszystkim nowoczesne domy posiadają sterowanie oświetleniem, możliwość regulowania temperaturą, sterowania żaluzjami czy też posiadają możliwość uruchomienia pralki. Wszystko według potrzeb danej osoby. Okazuje się, że możliwości rozwiązań smart sięgają jeszcze wyżej. Z poniższego tekstu można będzie dowiedzieć się o inteligentnych domofonach i wideodomofonach, które zyskują swoich zwolenników. Warto poznać te zalety, a także możliwości.

Co to jest inteligenty wideodomofon?

Inteligentny wideodomofon to technologia umożliwiająca nam kontakt z osobą z zewnątrz, która właśnie dzwoni do naszych drzwi. Smart systemy oprócz możliwości uruchomienia dzwonka w naszym mieszkaniu czy też otwarcia bramy lub rozmowy z daną osobą, pozwalają także na wideo rozmowy za pośrednictwem domofonów, które posiadają kamerę transmitującą obraz do naszego lokum.

Inteligentny domofon lub też wideodomofon pozwala mieszkańcom domu wpuścić gościa do swojego domu, siedząc przy tym wygodnie na kanapie, łóżku. Ponieważ posiadają inteligentne urządzenie, jak na przykład domofon serii 800, możemy zarządzać i sterować nim z poziomu smartfona czy tabletu. Urządzenie te posiada specjalny program do zarządzania wideodomofonem. W ten sposób będziemy mogli połączyć się z naszym gościem.

Jaki domofon bądź dzwonek wybrać do domu? Wybierając odpowiedni domofon wraz z opcją wideo, warto sięgnąć po współczesne modele od znanych marek, które cechują się interesującymi rozwiązaniami wizualnymi jak na przykład ciekawa seria wideodomofonów 800 wyróżniająca się innowacyjnym rozwiązaniem. Produkt został stworzony na potrzeby budownictwa jednorodzinnego czy też dwurodzinnego.

SmartHome w połączeniu z wideodomofonem

Wideodomofony to nie tylko urządzenia komunikacyjnea, lecz również systemy w pełni zintegrowane z innymi urządzeniami w naszym domu. Główny panel zarządzający Smart Home, który na przykład został wyposażony w specjalną kartę wideodomofonu, będzie w stanie kontrolować i zarządzać rozmowami pochodzących z wideodomofonu. Taka zaleta będzie skutkowała wieloma udogodnieniami. Mianowicie w chwili kiedy zostanie uzbrojony alarm, główny sterownik będzie w stanie zorientować się, że nikogo w tym czasie nie ma w mieszkaniu. Liczne czujniki podłączone do systemu konfigurowalnego z centralą będą również współdziałać z wideodomofonem. System będzie w stanie przekierowywać wszystkie nadchodzące komunikaty gości dzwoniących do nas bezpośrednio na nasz telefon. Inteligentny system będzie również w stanie zapalić światło w korytarzu czy też w ogrodzie, kiedy nie będzie nas w domu, a ktoś będzie dzwonił do drzwi. Natomiast jeśli system za pomocą kasety domofonowej wykryje nasz telefon w pobliżu, to automatycznie otworzy garaż czy też rolety. 

Posiadając system wideodomofonowy serii 800, możemy odbierać paczki, będąc poza domem, jak i również zapobiegać kradzieżom czy też włamaniom. Mamy możliwość komunikowania się poprzez rozmowę wideo oraz audio i przechowywania nagrań w pamięci urządzenia. Wideodomofony posiadają także możliwość dostosowania ich do naszych indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie pozwala także na konfiguracje wielu paneli zewnętrznych oraz wideo monitorów. W związku z tym mamy możliwość rozszerzenia systemu o dodatkowe panele czy też monitory. Tego typu rozwiązania idealnie współpracują z siecią internetową czy też z innymi inteligentnymi urządzeniami w naszym mieszkaniu.

Rate this post