Impregnaty Hydrofobowe MC-Bauchemie to jeden z bardziej rozpoznawalnych produktów marki na rynku. W ofercie dostępne są doskonałe impregnaty do zabezpieczania świeżego betonu, które stosuje się w konstrukcjach mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych. Firma oferuje też sprawdzone impregnaty do zabezpieczania i wzmacniania istniejących konstrukcji betonowych i powierzchni mineralnych, które można zastosować również jako środki do iniekcji i naprawy izolacji poziomej w obiektach, w których jest problem z kapilarnym nasiąkaniem wodą.

Hydrofobizacja powierzchni i struktury betonowej

Nadanie właściwości hydrofobowych powierzchniom betonowym wymaga ich odpowiedniego zabezpieczenia. Jednym z dobrych sposobów na zabezpieczenie powierzchni lub struktury betonowej przed wnikaniem wilgoci i wody jest aplikacja odpowiedniego środka hydrofobowego w postaci jednego z preparatów MC-Bauchemie z serii Emcephob. Są dostępne jako bezrozpuszczalnikowe środki do impregnacji powierzchni betonowych. Można je aplikować na powierzchnie mineralne w różnym stanie technicznym.

Wybór odpowiedniego impregnatu zależy od rodzaju powierzchni, jej stanu technicznego i przeznaczenia. Warto podkreślić, że niektóre środki hydrofobowe z serii Emcephob stosuje się do impregnacji struktury betonowej metodą iniekcji bezciśnieniowej. To doskonale rozwiązanie, które umożliwia aplikację impregnatu w postaci kremu głęboko pod powierzchnią. Większy zasięg zabiegu impregnacji przez iniekcję sprawia, że można w ten sposób naprawiać lub odtwarzać uszkodzone warstwy izolacji poziomej w użytkowanych obiektach.

Impregnacja nowych powierzchni betonowych

Do zabezpieczania świeżego betonu stosuje się specjalne impregnaty przeznaczane do zabezpieczania nowych powierzchni betonowych. W ofercie MC-Bauchemie dostępne są dwa środki tego typu. Bezbarwny impregnat MC-Color Proof Pure to doskonałe rozwiązanie do zabezpieczania świeżych powierzchni mineralnych. Bezbarwny lakier wnika w strukturę mineralną, krystalizuje i tym samym wzmacnia ją, zabezpieczając przed wnikaniem wilgoci oraz pyleniem.

To doskonałe rozwiązanie do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Impregnat hydrofobowy MC-Color Proof Pure poprawia odporność powierzchni betonowych na niskie temperatury oraz sole odladzające. Jest jednocześnie odporny na promieniowanie UV oraz otwarty na dyfuzję pary wodnej, co ogranicza wilgotność we wnętrzach i zawilgocenie impregnowanych ścian. Co więcej, może stanowić bazę do produkcji koloryzujących lakierów impregnujących do betonu.

W przypadku konstrukcji narażonych na działanie szkodliwych związków chemicznych lepszym rozwiązaniem jest impregnat hydrofobowy MC-Schutzuberzug – gotowy impregnat do zabezpieczania kominów, wież i konstrukcji silosów. Jest odporny na kwaśne spaliny i dwutlenek węgla. Impregnat MC-Schutzuberzug nakłada się na świeże konstrukcje betonowe. Można go aplikować z pomocą wałka, pędzlem lub metodą natryskową. Dzięki temu jego zastosowanie pozwala na szybkie i efektywne zabezpieczanie nowych konstrukcji o dużej powierzchni.

Impregnaty hydrofobowe do wyrobów wibroprasowanych

Impregnaty stosuje się również do zabezpieczania powierzchni prefabrykowanych produktów z betonu wibroprasowanego. Do takiego zastosowania najlepiej sprawdzają się produkty z serii Murasan Surface. W ofercie MC-Bauchemie dostępnych jest dziesięć preparatów tej serii. Każdy oferuje doskonałe właściwości ochronne i hydrofobowe. Wybór odpowiedniego zależy od rodzaju wyrobów wibroprasowanych, ich przeznaczenia i oczekiwań wobec ich właściwości hydrofobowych i wyglądu.

Rate this post