Bramy garażowe oraz wjazdowe wymagają regularnego smarowania, które zapewnia im płynne działanie i jednocześnie minimalizuje ryzyko groźnych awarii. Poza tym eliminuje nieprzyjemne odgłosy (zgrzyty, piski), a także optymalnie chroni komponenty ruchome przed korozją. Godny polecenia jest w szczególności suchy smar do bram, ponieważ posiada znakomite właściwości użytkowe.

Kilka slow na temat produktu 

Suchy smar to innowacyjny preparat stworzony na bazie teflonu, czyli syntetyku uzyskiwanego w procesie polimeryzacji. Występuje najczęściej w formie aerozolu zamkniętego w poręcznej puszce o pojemności 400 albo 500 mililitrów. Jest przeznaczony przede wszystkim do pokrywania elementów metalowych wybitnie narażonych na kontakt z rozmaitymi zabrudzeniami czy pyłem. Nie zawiera w swoim składzie szkodliwego silikonu, olejów ani tłuszczów, dzięki czemu gwarantuje maksymalny komfort eksploatacji. Można go z powodzeniem stosować do zabezpieczania prowadnic, łożysk, szyn, rolek, zawiasów i innych części mechanicznych odpowiedzialnych bezpośrednio za skuteczne otwieranie oraz zamykanie bramy.

Dodajmy, że omawiany środek musi być przechowywany z dala od słońca i innych źródeł ciepła, bo w przeciwnym razie dosyć szybko utraci swoje właściwości. 

Lista najważniejszych zalet 

Suchy smar do bram nie pozostawia po sobie żadnych lepkich plam, co dla wielu osób ma duże znaczenie. Charakteryzuje się przy tym niskim współczynnikiem tarcia, świetną przyczepnością do podłoża, wysoką wytrzymałością na wilgoć, niemal całkowitą neutralnością chemiczną i niepodatnością na spływanie z pionowych konstrukcji. Po nałożeniu na konkretną powierzchnię wykazuje zaskakującą odporność na zmienne temperatury (w zakresie od -30°C do +260°C), dlatego wprost idealnie sprawdza się w naszej szerokości geograficznej. Jak by tego było mało, pozwala na wyjątkowo precyzyjną aplikację, efektywnie zapobiega przywieraniu uciążliwego kurzu i jest bardzo uniwersalny – można go wykorzystywać nie tylko do bram, ale też do drzwi, okien, wycieraczek samochodowych, rowerów, a nawet sprzętów warsztatowych. 

Krótka instrukcja użycia

Jeśli chcemy zastosować suchy smar do bram https://dbamyobramy.pl/suchy-smar-p-4.html, to powinniśmy najpierw dokładnie oczyścić dane elementy z wszelkiego brudu, tak aby zwiększyć skuteczność działania preparatu. Kolejnym krokiem jest energiczne potrząśnięcie puszką przez co najmniej kilkadziesiąt sekund w celu aktywowania cennych substancji. Po wykonaniu powyższych czynności przystępujemy do miarowego nanoszenia aerozolu z odległości około 25-30 centymetrów – aż do momentu uzyskania pożądanej, niezbyt grubej warstwy. Ewentualny nadmiar proszku usuwamy za pomocą miękkiej ściereczki. 

Cały proces musi się odbywać w temperaturze otoczenia wynoszącej między 10 a 25 stopni Celsjusza. Oznacza to, że w okresie zimowym lepiej zrezygnować z wykorzystywania suchego smaru. Oczywiście przed przystąpieniem do właściwej aplikacji zalecane jest odczytanie informacji i ostrzeżeń zamieszczonych na etykiecie. Z pewnością ograniczy to ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych problemów. 

Rate this post