Współczesne materiały budowlane muszą sprostać wysokim wymaganiom zarówno pod względem wytrzymałości i solidności, jak i atrakcyjnego wyglądu. Nie inaczej jest w przypadku takich elementów, jak pokrycie dachowe i elewacyjne. Wśród innowacyjnych rozwiązań w tym kontekście na szczególną uwagę zasługują blachy trapezowe, które ma w swojej ofercie polski producent Bratex Dachy Mrzygłód. Przeczytaj nasz najnowszy artykuł i poznaj największe zalety tego rozwiązania oraz odkryj jego szerokie zastosowanie w budownictwie. Zapraszamy do lektury!

Pokrycie dachowe i nie tylko, czyli zastosowanie blach trapezowych

Blacha trapezowa to wyjątkowo praktyczny materiał budowlany, nic zatem dziwnego, że w budownictwie ma wiele zastosowań. Dachowe blachy trapezowe wykorzystywane są do pokrywania różnego rodzaju dachów. Mowa tu zarówno o niezbyt dużych dachach domów jednorodzinnych, garaży, wiat czy niewielkich obiektów handlowo-usługowych, jak i tych wielkopowierzchniowych, należących do budynków przemysłowych lub hal produkcyjnych. Blachy trapezowe będą wyjątkowo dobrym wyborem do pokrycia dachu zarówno płaskiego, jak i skośnego, mającego duże i proste połacie bez załamań konstrukcyjnych. To oczywiście nie wszystko, blachy trapezowe w wersji elewacyjnej, z warstwą lakieru od spodu, świetnie sprawdzają się również jako zabezpieczenie elewacji budynków. Ten typ blach trapezowych doskonale nada się do obicia ścian budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, magazynów czy garaży. Materiał ten wykorzystać można również na podsufitkę.

Blachy trapezowe – jakie są ich zalety?

Zdecydowanie się na blachę trapezową niesie za sobą wiele korzyści. Nawiązując do tego, o czym pisaliśmy wcześniej, istotną zaletą tego rozwiązania jest uniwersalne zastosowanie. Dzięki temu, że blachy trapezowe dostępne w różnych wersjach, sprawdzą się jako pokrycie dachowe lub elewacyjne domów jedno- lub wielorodzinnych, obiektów gospodarczych, handlowo-usługowych czy biurowych. Materiał ten można kupić w wielu kolorach i wariantach przetłoczeń, a odpowiednio dobrany nada budynkowi estetyczny wygląd. Bez kłopotu dopasujesz zatem pokrycie dachowe czy elewacyjne do stylu budynku i Twoich preferencji estetycznych. A skoro o zakupach mowa, nie można nie wspomnieć o przystępnych cenach blach trapezowych. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest łatwy montaż. Długość arkuszy oferowanych przez Bratex Dachy Mrzygłód blach trapezowych dostosowywana jest do potrzeb danej realizacji, a dzięki niskiej wadze materiału, instaluje się je szybko i bezproblemowo. Niezależnie od tego, czy chodzi o zabezpieczanie elewacji budynków czy też o pokrycie dachu, bardzo ważna jest trwałość blach trapezowych i ich odporność na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Tutaj sporo zależy od jakości samej blachy, dlatego należy zdecydować się na sprawdzone produkty –  zaliczają się do nich blachy trapezowe marki Bratex Dachy Mrzygłód. Więcej na ich temat przeczytasz na stronie: https://bratex.pl/kategoria-produktow/blacha-trapezowa-blacha-trapezowa.

Rate this post