Jeszcze nie tak dawno temu beton wydawał się jedynie materiałem budowlanym i mało kto przypuszczał, że w tak wielu domach będzie on odgrywał role dekoracyjną. Dziś płyty z betonu architektonicznego to prawdziwy hit dekoracyjny w niejednym salonie – tym w stylu loftowym lub nowoczesnym.

Jak zaaranżować przestrzeń z tym modnym dodatkiem?

Beton architektoniczny w salonie w stylu loftowym

Duże, otwarte przestrzenie salonu połączonego z kuchnią i aneksem jadalnianym, a czasem również z antresolą – to absolutny fundament dla stylu loftowego, który szturmem przejął najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz. W takich miejscach nie trzeba ograniczać się pod względem kolorystycznym tylko do jasnych kolorów, gdyż nie wymagają one optycznego powiększania. Tym samym można swobodnie postawić na ciemne akcenty, choćby w postaci ciemnoszarego betonu na ścianie, czarnego szkła, czerwonej cegły czy grafitowych mebli. Szorstkie krawędzie, ciemna kolorystyka i ściany, które wyglądają tak, jakby dom wciąż nie był jeszcze wykończony pod klucz – to właśnie cechy idealnego salonu w stylu loftowym! Czerwona cegła na ścianie salonu, czy płyty betonu z wyraźnymi łączeniami na krawędziach potęgują efekt stanu „surowego zamkniętego” w takim salonie.

Nowoczesny styl wnętrza z użyciem betonu architektonicznego Tubądzin Korzylius

W salonie, kuchni czy łazience w stylu nowoczesnym beton architektoniczny może wspaniale łączyć się z innymi detalami – frontami na wysoki połysk, szklanymi elementami, drewnem lub elementami drewnopodobnymi. Mając w domy płyty z kolekcji Tubądzin Korzylius można zaaranżować wnętrze, które będzie jednocześnie nowoczesne, a więc minimalistyczne, a przy tym ciepłe i przyjazne dla oka. Beton architektoniczny ze swoimi nierównościami, które świetnie odbijają światło może cechować się idealnie równo przyciętymi krawędziami, dzięki czemu na ścianach lub podłodze zyskuje się efekt gładkości i jednolitości. Betonowe ściany w kuchni w połączeniu z blatami roboczymi imitującymi beton nadają głębi i kontrastują z białymi, nowoczesnymi meblami – takie połączenie pozwala uzyskać wrażenie praktyczności, nowoczesności i ponadczasowości!

Jak łączyć beton architektoniczny z innymi materiałami?

Tak naprawdę grafitowa, chłodna struktura betonu architektonicznego stanowi piękne tło dla wielu różnych materiałów i tkanin. Łączy się go najczęściej z atłasowymi tapicerkami w różnych kolorach, ale również z dywanami o długim włosiu, czy futrzastymi narzutami. Grube wełniane koce albo surowe poduszki z lnu i konopi także sprzyjają podkreśleniu charakterystycznej faktury i koloru betonu na ścianach i podłogach.

Drewniane podłogi lub kafelki na wysoki połysk w połączeniu z betonem na ścianie prezentują się obłędnie i warto takie duety postawić. Chętnie stosuje się też połączenie czerwonej ceglanej ściany z betonem na pozostałych z nich. W tym przypadku warto posłuchać własnej intuicji i urządzić dom według swojego gustu – beton architektoniczny z pewnością pomoże w zagospodarowaniu pustki na ścianie w salonie, a łączyć go można niemal dowolnie!

Rate this post