Szukasz materiałów budowlanych? Obecnie ich ceny poszybowały w górę – niekiedy nawet o 100 czy 150%. To zdecydowanie wpływa na podniesienie ogólnego kosztu całej inwestycji. Nic dziwnego, że wiele osób rozszerza poszukiwania na cały kraj, a niekiedy również sprawdza ofertę dostawców zagranicznych. My polecamy zakupy w sieci. Dzisiaj dostarczenie nawet dużej ilości materiałów izolacyjnych czy budowalnych nie stanowi żadnego problemu. A sporo można zaoszczędzić!

Zastanawiasz się nad wyborem miejsca do zrobienia zakupów budowlanych? Poniżej przedstawiamy 4 żelazne argumenty, które przekonają Cię do kupowania online. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

1. Kupowanie w Internecie pomaga zaoszczędzić czas

Wyobraź sobie, ile czasu zaoszczędzisz, gdy nie będziesz musiał przebijać się przez korki, stresować się poszukiwaniami miejsca transportowego i stać w kolejce do kasy. Zakupy w sklepie internetowym robisz kiedy chcesz – w środku nocy, w niedzielę, a nawet w dzień świąteczny. Masz pełny, swobodny dostęp do asortymentu. Poznajesz też od razu przewidywany czas dostawy i dzięki temu możesz lepiej rozplanować przebieg swojej inwestycji.

2. Koszt zakupów zrobionych online jest niższy niż stacjonarnie

Ceny materiałów budowlanych w sklepach internetowych zazwyczaj są dużo niższe niż w składach stacjonarnych. Dlaczego? Bo te pierwsze oszczędzają, zatrudniając mniej pracowników i korzystając wyłącznie z magazynów, a nie ze sklepów. Często mają umowy z producentami na realizowanie dostaw bezpośrednich do klientów.

3. Możesz porównać wiele opcji i cen bez wychodzenia z domu

To argument, który ściśle nawiązuje do dwóch powyższych. Możliwość porównania ofert i zrobienia zakupów z domu oznacza sporą oszczędność czasu i pieniędzy. W kilka minut jesteś w stanie „wygooglować” interesujące Cię produkty, a potem porównać ich ceny w różnych sklepach jednocześnie. Czasem taka opcja jest nawet w obrębie jednego sklepu, a do porównania brany jest nie tylko koszt zakupu, ale też np. parametry techniczne.

4. Możesz negocjować ceny

A co jeśli sklep, w którym planowałeś zrobić większe zakupy, ma wyższe ceny niż inny, ale gorzej zaopatrzony? Na pewno warto zwrócić się do doradcy z zapytaniem o rabat. Zazwyczaj składy chętnie robią nawet symboliczne obniżki, aby dorównać do cen konkurencji. Mogą też zaproponować inne benefity, jak np. darmowa dostawa czy promocja na kolejne zakupy.

Rate this post